Logo
Cardano Ecosystem

Koinmedya

11/22/2022

·

246 views


Cardano’nun yeni stablecoini için tarih belli oldu

Cardano (ADA), 2023’te yeni bir algoritmik stablecoin piyasaya sürecek. Cardano’nun […] KoinMedya 'daki yazının devamı için Cardano’nun yeni stablecoini için tarih belli oldu

Cardano’nun yeni stablecoini için tarih belli oldu

Cardano (ADA), 2023’te yeni bir algoritmik stablecoin piyasaya sürecek. Cardano’nun yeni algoritmik stablecoin’i için tarih verildiği de dile getiriliyor. Proof-of-Stake (Hisse Kanıtı) platformu Cardano, algoritmik stablecoin’i başlatmak üzere COTI ile bir ortaklık kurdu. COTI, DAG tabanlı bir Katman 1 protokolü.

Cardano’dan yeni stablecoin

Yapılan açıklamalara göre “Djed” adlı stablecoinin, başarılı bir denetim ve bir dizi zorlu stres testinden sonra Ocak 2023’te yayınlanacak. Bu işlemin Japonya’da olacağı da gelen haberler arasında. Proof-of-stake blockchain platformu Cardano, “aşırı teminatlandırılmış algoritmik stablecoin” olarak adlandırdığı şeyi başlatmak için DAG tabanlı bir Layer 1 protokolü olan COTI ile ortaklık kurdu. Açıklamaya göre, stablecoin, bir rezervde saklanan kripto para birimi biçimindeki fazla teminatla desteklenecek.

Cardano

Açıklamaya göre Djed adlı stablecoin, başarılı bir denetim ve bir dizi zorlu stres testinden sonra Ocak 2023’te ana ağda devreye girecek. Geliştiricilere göre Djed, Cardano (ADA) tarafından desteklenen ABD dolarına sabitlenecek ve rezerv parası olarak SHEN ‘ı kullanacak. Algoritmik stablecoin, Djed kullanarak likidite sağlayan kullanıcıları ödüllendirecek olan seçilmiş ortaklar ve Merkezi Olmayan Borsalar (DEX’ler) ile entegre edilecek. Sürdürülebilir bir şekilde sağlıklı bir hızda büyümek amacıyla geliştiriciler, Djed akıllı sözleşmesine ADA likiditesi sağlamak için kademeli ve yavaş bir yaklaşım benimsemeyi seçecekler.

COTI CEO’su Shahaf Bar-Geffen, Cardano Zirvesi’ndeki resmi duyuruda şunları paylaştı: “Son piyasa olayları, oynaklıktan daha çok güvenli bir sığınağa ihtiyacımız olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ve Djed, Cardano ağında bu güvenli sığınak olarak hizmet edecek. Sadece bir stablecoin’e değil, aynı zamanda merkezi olmayan ve zincirleme rezerv kanıtına da ihtiyacımız var.”
Cardano

Cardano’nun sınırlı fiyat hareketine rağmen, blok zinciri ekosistem içinde gelişmeye ve yenilik yapmaya devam ediyor. 22 Eylül’de, Cardano’nun uzun zamandır beklenen Vasil güncellemesi nihayet yayına girdi. Hard fork, ekosistemin ölçeklenebilirliğini ve genel işlem hacmi kapasitesini artırmanın yanı sıra Cardano’nun merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) geliştirme kapasitesini geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlandı. Yazımız yayınlandığı sırada Cardano 0,30 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koinmedya

ORIGINAL SOURCE

https://koinmedya.com/cardanonun-stablec...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Koinmedya

See more
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...
Koinmedya
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...

01/05/2023

·

79 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X