Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/11/2024

·

125 views


Cardano’nun Bitcoin Aşkı Bitmiyor! ADA-BTC Beraberliği Sürüyor

Son bir ay boyunca Cardano’nun fiyatı konsolidasyon aşamasında seyretti. Bu durağanlık, Nisan başındaki yaklaşık %40’lık düşüşün ardından geldi. Gelecekte, Bitcoin‘deki bir sıçrama, ADA coin dahil olmak üzere...

Cardano’nun Bitcoin Aşkı Bitmiyor! ADA-BTC Beraberliği Sürüyor

Son bir ay boyunca Cardano’nun fiyatı konsolidasyon aşamasında seyretti. Bu durağanlık, Nisan başındaki yaklaşık %40’lık düşüşün ardından geldi. Gelecekte, Bitcoin‘deki bir sıçrama, ADA coin dahil olmak üzere altcoin’lerin toparlanma rallisini tetikleyebilir. Cardano’nun fiyatı son zamanlarda 0,433 dolar ile 0,521 dolar arasında dalgalanıyor. Şu anda, ADA’nın 0,521 dolar seviyesine doğru bir toparlanma rallisi başlatmadan önce bu aralıkta düşük seviyelerde seyretmesi muhtemel görünüyor. Ancak, 0,433 dolarlık destek seviyesinin direnç seviyesine dönüşmesi, yükseliş beklentilerini bozabilir.

Cardano Fiyatı Yükselmeye Hazır Konumda

Cardano’nun fiyatı, 9-13 Nisan döneminde tüm kripto piyasasında yaşanan %37’lik bir düşüşten etkilendi. Ancak, bu ani düşüşten sonra satış baskısı hafifledi ve ADA, 0,433 dolar ile 0,521 dolar arasında bir aralıkta hareket etmeye başladı.

Şu anda Cardano’nun fiyatı düşük seviyelerde seyrediyor ve yatırımcılar, ADA’nın 0,433 dolar gibi düşük seviyelerin altında kalan satış tarafı likiditesini toplamak için bu aralığın altın doğru bir hareket bekliyorlar. Bu durum, başlangıçta bir gerileme gibi görünebilir, ancak eğer fiyat hızlı ve istikrarlı bir şekilde 0,433 doların üzerine çıkarsa, bu bir alım sinyali olarak yorumlanabilir.

Düşük aralık taraması, genellikle piyasa yapıcılar veya akıllı para tarafından kullanılan bir taktik olarak perakende yatırımcıları yanıltmaya yöneliktir. Bu strateji, fiyatı belirli bir düşük seviyenin altına çekerek satın alma baskısını azaltmayı amaçlar.

ADA Coin Toparlanma İçin Bu Seviyeyi Aşmalı

Cardano’nun fiyatı 0,433 doların üzerinde toparlanırsa, büyük olasılıkla 0,521 doları hedefleyen bir yükseliş hareketi gözlenecek. Bu durum, %20’lik bir kazanç getirecek olan bir toparlanma rallisine işaret edecek. Ancak, yüksek aralıkta bir yükseliş yaşanırsa Cardano,  günlük direnç seviyesi olan 0,576 doları yeniden test etmeye çalışabilir. Bu durum %33’lük bir kazanç potansiyeline işaret edecek.

Ancak, eğer Cardano’nun fiyatı 0,433 doların altına düşer ve bu seviyenin üzerine çıkamazsa, bu durum piyasada zayıflığın belirtisi olabilir. O zaman ADA coin için yükseliş tezleri de geçersiz hale gelecek. Bu senaryoda, Cardano’nun fiyatının yaklaşık %10 uzaklıktaki 0,385 dolarlık bir destek seviyesinde durması muhtemel.

Başlıkta ADA-BTC aşkı dedik. Bitcoin düştüğü zaman ADA çok hızlı bir şekilde gerilediği ve BTC yükseldiği zaman ADA toparlandığı için bu durum bir müddet daha bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanonun-bitcoin...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar
CoinTürk
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

06/06/2024

·

82 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)