Logo
Cardano Ecosystem

Koinmedya

10/30/2022

·

295 views


Cardano’dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Tesla CEO’su ElonMusk’ın Twitter’ı satın almasının ardından tüm gözler Dogecoin […] KoinMedya 'daki yazının devamı için Cardano’dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Cardano’dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Tesla CEO’su ElonMusk’ın Twitter’ı satın almasının ardından tüm gözler Dogecoin (DOGE)’e çevrildi! Son bir haftada %100’ün üzerinde pump yapan popüler meme coin, Cardano kurucusunun da dikkatini çekti. İşte Hoskinson’dan çok konuşulacak DOGE açılımı…

Cardano kurucusundan DOGE açılımı

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Dogecoin’in Cardano’nun yan zinciri olması gerektiğini ve bu teklifin kabul edilmesi durumunda meme coinin ücretsiz olarak taşınmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

Cardano'dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Charles Hoskinson bu açıklamayı, Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın almasından sonra Dogecoin’e ne olacağını soran bir Twitter kullanıcısına yanıt olarak yaptı.

Now that Twitter is in the hands of @elonmusk I can see a real possibility that doge will somehow merge with the platform.

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) October 28, 2022

Hoskinson’a göre DOGE’nin Twitter ile birleşme ihtimali var. Meme coinin bir proof of stake ağına dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği sorulduğunda ise şunları söyledi:

“Dogecoin bir Cardano yan zinciri olmalı. Taşıma işlemini ücretsiz yaparım. Hatta, akıllı sözleşmeler bile eklerim. ”

Should be a cardano sidechain. I'd do the migration for free. Hell I'd even add smart contracts

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) October 28, 2022

Esasen DOGE açılımı ile ilgili bu açıklama, Cardano’nun kendisine bağlanan birkaç yan zincirle blok zincirler ağı olacağına dair Hoskinson’ın önceki görüşleriyle de örtüşüyor.

Elon Musk Twitter’ı satın aldı! Peki şimdi Dogecoin ne olacak?

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra Dogecoin ile ilgili spekülasyonlar arttı. Musk geçtiğimiz yıllarda birçok kez DOGE ile ilgili paylaşımlar yaparak, kriptonun pump yapmasını sağladı. Elektrikli otomobil üreticisi ayrıca, DOGE ödemelerini kabul etmeye başlayarak, belirli ürünlerin DOGE ile satın alınmasına izin verdi.

İlgili:

Cardano'dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Tesla CEO’su aynı zamanda kripto para birimini geliştirmek için geliştiricilerle işbirliği yapan bir Dogecoin destekçisi olarak biliniyor. Bu yüzden meme coinin geçmişteki yükseliş hareketlerinden büyük ölçüde sorumluydu. 

Bu arada Twitter’ı satın almadan önce Elon Musk’ın sosyal medya platformunda Dogecoin uygulamasını desteklemeyi planladığına dair haberler çıkmıştı. Firmayı satın almasının ardından potansiyel bir entegrasyon ile ilgili spekülasyonlar daha da arttı.

Hatta popüler bir teknoloji blog yazarı olan Jane Manchun Wong, Twitter’ın kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyen bir prototip cüzdan üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Elon Musk, Twitter’da şimdiden bazı değişiklikler yapmış olsa da sosyal medya platformu için gerçek planlarını henüz açıklamadı.

İlginizi çekebilir:

DOGE fiyatı yükseliyor!

Elon Musk, Twitter’ın başına geçtiğinden beri Dogecoin, yükselişini sürdürüyor. CoinMarketCap verilerine göre; son yedi günde yaklaşık %115 kazanç elde ederek, 0,1282 dolara ulaştı. 

Cardano'dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?
7 Günlük Dogecoin Fiyat Performansı (Kaynak: CoinMarketCap)

Son 24 saatteki DOGE işlem hacmi 3,8 milyar dolar, bu da birçok traderin şu anda DOGE satın aldığını gösteriyor. Ayrıca mevcut ralli, popüler meme coinin piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasına girmesini sağladı.

Bu arada son 24 saatte %2 ve son yedi günde %18 yükselen ADA coin ise, piyasadaki genel yükseliş eğilimine ayak uyduruyor.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koinmedya

ORIGINAL SOURCE

https://koinmedya.com/cardanodan-muthis-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Koinmedya

See more
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...
Koinmedya
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...

01/05/2023

·

80 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X