Logo
Cardano Ecosystem

Coinkolik

12/05/2022

·

138 views


Cardano’daki Akıllı Sözleşme Sayısı 4.000’i Aştı

Vasil hard fork’u ile birlikte akıllı sözleşme özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 4 bin akıllı sözleşme sayısını aştı. Cardano blockchain ağı, Vasil hard fork ile akıllı sözleşmeleri destekleyerek önemli bir adım atmıştı. Akıllı sözleşmeleri temsil eden...

Cardano’daki Akıllı Sözleşme Sayısı 4.000’i Aştı

Vasil hard fork’u ile birlikte akıllı sözleşme özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 4 bin akıllı sözleşme sayısını aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cardano blockchain ağı, Vasil hard fork ile akıllı sözleşmeleri destekleyerek önemli bir adım atmıştı. Akıllı sözleşmeleri temsil eden Plutus Scripts’in de ağa dahil olmasıyla kullanıcı ve akıllı sözleşme sayısında önemli bir artış yaşandı.

Cardano, 4.000 Akıllı Sözleşme Sayısını Geçti

Blockchain Insights‘ın verilerine göre, Vasil hard fork ile daha verimli bir hale gelen Cardano ağındaki uygulamalarının sayısı 3 Aralık’ta Ağustos’ta 4.027’ye ulaştı. Aralık ayının başlangıcıyla 4 bin barajını geçen Cardano’nun grafiğine bakıldığında 2 Ağustos’ta 3.015 uygulama sayısına çıktığı görülüyor.

Grafik, Plutus kullanılarak oluşturulan ve şu anda Cardano blockchain ağında yürütülmekte olan akıllı sözleşmeleri gösteriyor. 4 Aralık itibariyle toplam akıllı sözleşme sayısı 4 binin üzerinde. Bu değer, 1 Ocak’ta 947 akıllı sözleşmenin kaydedilmesinin ardından 2022’de yüzde 316’lık bir büyümeyi temsil ediyor.

Cardanodaki Akilli Sozlesme Sayisi Grafik

Cardano, Alonso hard fork’u tamamlandıktan sonra geliştirici topluluğuna programlanabilirlik ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulama geliştirme platformu sunmayı başardı.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Coinkolik

ORIGINAL SOURCE

https://www.coinkolik.com/cardanodaki-ak...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Coinkolik

See more
Cardano Kullanıcıları, Ağ Değiştirmeden BUSD Kullanabilecek
Coinkolik
Cardano Kullanıcıları, Ağ Değiştirmeden BUSD Kullanabilecek

last Tuesday at 1:44 PM

·

4 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X