Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/06/2024

·

119 views


Cardano’da Düşüş Devam Edecek Mi? ADA Coin Fiyatında Neler Bekleniyor?

Geçtiğimiz hafta, kripto para piyasasında yaşanan genel gerilemenin etkisiyle Cardano fiyatı önemli bir düşüş yaşadı ve %12’den fazla değer kaybetti. Bu düşüş, diğer büyük altcoin’lerin benzer şekilde büyük...

Cardano’da Düşüş Devam Edecek Mi? ADA Coin Fiyatında Neler Bekleniyor?

Geçtiğimiz hafta, kripto para piyasasında yaşanan genel gerilemenin etkisiyle Cardano fiyatı önemli bir düşüş yaşadı ve %12’den fazla değer kaybetti. Bu düşüş, diğer büyük altcoin’lerin benzer şekilde büyük kayıplar yaşadığı bir döneme denk geldi. Bundan sonraki aşamadan ADA coin fiyatında hangi seviyeler bekleniyor?

Cardano (ADA) Neden Düştü

Özellikle, Cardano‘nun fiyatından yaşanana düşüş, Grayscale Digital Large Cap Fund (GDLC) tarafından tüm ADA varlıklarının yakın zamanda satılmasıyla bağlantılı olarak gerçekleşti. Fon, portföy dengesini yeniden düzenleme kararı alarak 4 Nisan Perşembe günü Cardano varlıklarını yani tüm varlıkların yaklaşık %1,6’sını tasfiye etti.

Mart ayındaki zayıf performansın ardından Nisan ayına olumsuz bir başlangıç yapılması, yatırımcıların endişelerini artırıyor. Dahası, zincir üzerindeki veriler, Cardano fiyatının düşüş trendinin devam edebileceğine işaret ediyor.

Cardano Balinaları Daha Az Aktif

Kripto para analisti Ali Martinez‘in belirttiğine göre, Cardano balinalarının piyasada daha az aktif olduğuna dair veriler var. Bu gözlem, Santiment’in 1 milyon dolardan fazla değere sahip ADA işlemlerini izleyen Balina İşlem Sayısı metriğine dayanıyor.

Balinalar, belirli bir kripto para biriminde önemli miktarda varlığa sahip olan büyük oyuncuları ifade eder. Bu oyuncuların alım veya satım faaliyetleri, piyasadaki dengeleri etkileyebilir ve fiyatlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Ali Martinez’e göre, Cardano balinalarının aktivitelerinde gözle görülür bir düşüş yaşanıyor. Bu durum önemli ADA işlemlerinde bir azalmaya işaret ediyor. Diğer taraftan bu gelişme büyük yatırımcılardan gelen alım faaliyetlerindeki azalmanın, kripto para biriminin fiyatının düşmesine neden olabileceği anlamına gelebilir.

ADA Coin İçin Ne Bekleniyor?

Cardano (ADA), yılın başlarında olumlu bir başlangıç yaparak Mart ayında 0,8 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaşmıştı. Ancak, altcoin 2024 zirvesine ulaştıktan sonra Bitcoin‘in fiyat düşüşünün etkisiyle düşüş trendine girdi. Şu anda Cardano fiyatı yaklaşık 0,58 dolar civarında seyrediyor ve son 24 saat içinde %2’lik bir artış gösterdi.

Yatırımcılar, kripto para birimi Cardano’nun gelecekteki fiyat hareketleri konusunda dikkatli olmalı ve balinaların aktivitelerini yakından izlemeli. Diğer taraftan önemli bir ölçüt de elbette Bitcoin’in fiyat hareketi olacak. Bitcoin yükseliş trendine girerse ADA coin için de 0,8 dolar yolculuğu başlayacak demektir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-dusus-de...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?
CoinTürk
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

last Thursday at 10:30 PM

·

13 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)