Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/04/2024

·

139 views


Cardano’da (ADA) Yükseliş Gelecek Mi? Kripto Parada Beklentiler Neler?

Cardano'nun (ADA) fiyatı son 24 saatte küçük bir geri çekilme yaşadı. ADA'nın fiyatı kısa vadeli düşüş yaşasa da bir haftalık ve aylık bazda önemli ölçüde artış gösterdi. Balinalar büyük işlemlerde artış gösterirken küçük balinalar kâr amacıyla token’larını tasfiye ediyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Yükseliş Gelecek Mi? Kripto Parada Beklentiler Neler?

Cardano’nun (ADA) yükselişi, son 24 saat içerisinde küçük bir geri çekilme yaşamasının ardından duraklamaya geçti. ADA düzeltme yaptı ancak hissiyat hala yükselişte olduğu belirtiliyor. ADA’nın bir haftada %23,23, ayda ise yaklaşık %38 oranında artması nedeniyle daha geniş zaman dilimi iyimser bir duygu uyandırdı.

Santiment’ten Kritik Rapor

Yükselen bir piyasa sırasında bu tür düzeltme dönemlerini deneyimlemek oldukça yaygın bir hareket. Kripto para analitik şirketi Santiment verilerine ilişkin analizlere göre, ADA’nın dolaşımdaki arzının yaklaşık %81’i, bir ay önce %69’dan yazı kaleme alındığı tarihte kardaydı. Artan kârlılık, yatırımcıların, özellikle de zayıf ellerin tasfiye etmesine ve piyasadan kazançla çıkmasına neden oldu.

Bununla birlikte yaşanan fiyat artışı, ADA’nın ağ faaliyetlerindeki keskin artışla birlikte geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde günlük adresler %28 oranında artarken, günlük işlem hacminde %12’lik bir artış yaşandı. Ek olarak değeri 1 milyon doları aşan büyük işlemlerde önemli bir artış yaşandı ve bu da balina yatırımcılarının ekosistemle aktif olarak ilgilendiğini gösterebilir.

ADA’da Uzman Yorumu

1.000-1 milyon token’a sahip olan daha küçük balinalar kâr amacıyla tasfiye edilirken, 1 milyon-10 milyonluk balina grubunun hafta boyunca ADA biriktirdiği görüldü. Popüler kripto para analisti Ali Martinez, yakın tarihli bir X paylaşımında, sağlıklı ağ temellerinin ADA’nın gelecekte de devam eden büyümesinin önünü açabileceğini belirtti.

Coinglass verileri üzerinde yaptığı incelemeye göre, devam eden yükseliş ADA türev trader’larının önemli yatırımlarını teşvik etti. ADA vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen para, yazı kaleme alındığında Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyesi olan 533 milyon dolara yükseldi. Ayrıca piyasanın daha büyük bir kısmı ADA’nın fiyat düşüş yönlü hareketine güvenmeye devam etti. Long/Short oranı geçtiğimiz hafta içerisinde 1’in altında kaldı. Bu durumda short pozisyon tutanların sayısının long pozisyon tutanları aştığını gösterebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-yuks...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
Tam Yüzde 1218’lik Yükseliş Ne Anlama Geliyor? İlk 10’daki Altcoinde Balinalar Harekete Geçti!
CoinTürk
Tam Yüzde 1218’lik Yükseliş Ne Anlama Geliyor? İlk 10’daki Altcoinde Balinalar Harekete Geçti!

last Friday at 11:25 PM

·

35 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)