Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/05/2024

·

56 views


Cardano’da (ADA) Yeni Yıl Hareketliliği! Altcoinde Fiyat Analizi!

Cardano (ADA), yılın ilk günlerinde %5'ten fazla artışla olumlu bir başlangıç yaparak 0,6 doların üzerine çıktı. Ancak, 2 Ocak'ta %2,9'luk bir düşüş ve 3 Ocak'ta %8'e yakın bir kayıp yaşandı; MACD ve RSI, düşüş eğilimine işaret edebilir. Hacim analizi, ADA'da önemli fiyat volatilitesi ve 3 Ocak'ta 1 milyar doların üzerine çıkan hacimle birlikte satış dalgası olasılığını gösteriyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Yeni Yıl Hareketliliği! Altcoinde Fiyat Analizi!

Yılın sadece ilk dört gününde Cardano (ADA) iki günde değişken fiyat hareketi yaşadı. Bu fiyat hareketi hissiyatı olumludan olumsuza çevirmek için yeterli oldu mu? Cardano, 1 Ocak tarihinde %5 oranından fazla bir artışla 2024 yılına umut verici bir başlangıç ​​yaptı ve 0,6 dolar seviyesinin üzerinde işlem değerine ulaştı. Ancak ilerleyen günlerde bu kazanım hızla kaybedildi.

ADA’da Güncel Grafikler

Günlük zaman çizelgesi grafiğinin ayrıntılı bir analizi, 2 Ocak’ta %2,9’un üzerinde ve 3 Ocak’ta yaklaşık %8’lik bir kayıp ortaya çıkardı. 2 Ocak’taki gerileme, son dönemdeki genel piyasa düşüşüne bağlandı. Hareketli ortalama yakınsama ıraksama (MACD), ADA için sürekli olarak sıfırın altında bir ayı eğilimine işaret etti. Ek olarak göreceli güç endeksi (RSI) başlangıçta nötr çizginin üzerinde kaldı.

Ancak fiyattaki son düşüşle birlikte hem RSI hem de MACD artık düşüş eğilimine işaret edebilir. Bu güncelleme sırasında RSI marjinal de olsa nötr çizginin altına düşmüştü. Ek olarak ADA, %1,6 oranında bir artışı yansıtarak 0,56 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para analitik şirketi Santiment’in hacim grafiği incelendiğinde, fiyat volatilitesinin ortasında önemli bir hareketlilik görüldü. 1 Ocak civarında hacim 400 milyon dolar civarındaydı ve 3 Ocak’ta 1 milyar doların üzerine çıktı.

ADA’da Fonlama Oranı

Son güncelleme itibarıyla hacim neredeyse 1,2 milyar dolara ulaştı Hacim eğilimi, son iki gün içinde ADA satışlarında kayda değer bir artışa işaret edebilir ve bu da bir satış dalgasına işaret ediyor. Bu sonuç kripto para biriminin fiyatı yönü ile artan hacim arasındaki korelasyondan çıkarılabilir. Altcoinde fiyat hacimle birlikte yükselmiş olsaydı, bu durum bir birikim eğiliminin sinyalini verebilir. Cardano fonlama oranının analizi, fiyat dalgalanmalarına rağmen sürekli olarak pozitif kaldığını gösterdi. 2 Ocak’ta Coinglass’ın fonlama oranı % 0,07 civarındaydı.

Bu durum çoğu trader’ın devam eden düşüşe rağmen potansiyel fiyat artışı konusunda iyimser olduğunu gösterdi. Ancak fiyattaki önemli düşüş bu hissi etkileyerek fonlama oranının 3 Ocak’ta %0,03 civarına düşmesine yol açtı. Son güncelleme itibarıyla fonlama oranı daha da düşerek yaklaşık %0,009’a geriledi. Bu, olumlu havanın devam etmesine rağmen yatırımcılar arasında iyimserliğin gözle görülür bir şekilde azaldığını gösterebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-yeni...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?
CoinTürk
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?

yesterday at 4:16 PM

·

6 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)