Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/11/2023

·

32 views


Cardano'da (ADA) Veriler Yükselişte! ADA için Ne Anlama Geliyor? › COINTURK

Özet- Cardano (ADA) ağının TVL'si 2023 yılının ilk yarısında %199 büyüdü, bu büyümede stablecoin'lerin etkisi olduğu belirlendi.- DJED ve iUSD stablecoin'lerinin piyasaya sürülmesiyle TVL rallisi başladı,...

Cardano'da (ADA) Veriler Yükselişte! ADA için Ne Anlama Geliyor? › COINTURK

Özet

  • - Cardano (ADA) ağının TVL'si 2023 yılının ilk yarısında %199 büyüdü, bu büyümede stablecoin'lerin etkisi olduğu belirlendi.

  • - DJED ve iUSD stablecoin'lerinin piyasaya sürülmesiyle TVL rallisi başladı, ADA'nın TVL'si istikrarlı bir şekilde arttı.

  • - Cardano ekosistemine katkı sağlayan stablecoin'ler, ADA holder’larının varlıklarını kullanarak bu stablecoin'leri elde etmelerine ve farklı amaçlar için kullanmalarına olanak tanıyor.

  • - Piyasa etkisi: Pozitif

Son araştırmalara göre, Cardano (ADA) ağının TVL’si 2023 yılının ilk yarısında %199 büyüdüğünü ortaya koydu. Ayrıca bu büyümenin arkasında stablecoin’lerin olduğu öne sürülüyor. Cardano’da yaşanan gelişmelerin token fiyatına etkisi olacak mı? Hep birlikte inceleyelim!

ADA TVL’sinden Büyüme!

En son veriler, TVL’nin DJED ve iUSD stablecoin’lerinin piyasaya sürülmesinden sonra ralliye başladığını gösteriyor. ADA’nın TVL’si belirtilen zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyüyor ve 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. ABD dolarına sabitlenen bu iki stablecoin’in lansmanının TVL büyümesini tetiklemesi şaşırtıcı olmayabilir. Bunun nedeni ise iki stablecoin etrafındaki teşviklerin ADA’nın teminat olarak kullanılmasını teşvik etmesi olarak belirtiliyor. Örneğin akıllı sözleşme rezerv havuzuna ADA eklendiğinde DJED basılırken, bir CDP’ye ADA eklendiğinde iUSD basılır.

Buradaki teşvik, token’ı indirimli fiyatlarla satın alan ADA holder’larının yukarıda belirtilen stablecoin’lere erişmek için varlıklarını kullanabilmesi olabilir. Daha sonra bu stablecoin’leri Cardano ekosistemindeki başka amaçlar için kullanabilirler. Cardano TVL, son birkaç ayda istikrarlı yükselişini sürdürdü. Son zamanlarda 601.92 milyon token’la zirve yaptı. Bu durum mevcut piyasa değerinde kabaca 179.59 milyon doları temsil ediyor.

Cardano’da Geliştirme Faaliyeti!

Cardano’nun zincir üstü metriklerini incelendiğinde, Blockchain ağının geliştirme faaliyeti son 30 gündür yükselişte. Cardano’nun ağırlıklı hissiyatı da son dört haftada artıyor. Ağırlıklı duyarlılıktaki artış, birçok analistin olumlu bir sonuç beklediğini doğruladı. Ancak Temmuz ortasından bu yana gözlemlenen satış baskısı dikkate alındığında, ADA’nın fiyat hareketi ters yönde hareket ediyor.

ADA, yazı kaleme alındığında 0,29 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Düşük momentum nedeniyle 5 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmakta zorlandı. ADA’nın fiyatı nispeten düşük kalmaya devam ediyor ve fiyat tablosunda neredeyse hiç ilginç bulgu yok. Bu durum son üç haftada hakim olan düşük hacmi yansıtıyordu. Düşük hacim, azalan ağ etkinliğiyle de uyumlu. Günlük aktif adreslerin sayısı son 30 gün içinde azaldı.

AD

NFTxLV - Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Discover the intersection of art and blockchain with NFTxLV, where the world of NFTs collides with the allure of Las Vegas, creating an unforgettable experience for collectors, artists, and enthusiasts alike.GET TICKETS!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-veri...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from CoinTürk

See more
Fiyat Kırılması Yaklaşıyor, ADA Coin Almayı Düşünenlere Uyarı! › COINTURK
CoinTürk
Fiyat Kırılması Yaklaşıyor, ADA Coin Almayı Düşünenlere Uyarı! › COINTURK

last Tuesday at 9:30 PM

·

10 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)