Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/14/2024

·

111 views


Cardano’da (ADA) Veriler Düşüşe Geçti! Satış Baskısının Ayak Sesleri!

Cardano'nun (ADA) değeri kısa vadede önemli bir destek seviyesini aşabilir. Verilerdeki düşüş ADA'yı tercih etme eğilimlerinin düşüşünü yansıtıyor olabilir. ADA'nın fiyatı alçalan bir üçgen oluşturarak düşüş eğilimini sürdürüyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Veriler Düşüşe Geçti! Satış Baskısının Ayak Sesleri!

Desktop Ad

Mobile Ad

Cardano (ADA), önemli bir destek seviyesini aşmaya hazırlanırken 30 günlük düşüşünü uzatabilir.  Piyasa değeri açısından en büyük onuncu kripto para birimi üzerindeki aşağı yönlü baskı artmaya devam ettiği için bu durum kısa vadede gerçekleşebilir.

Cardano’da Günlük Adresler Düşüyor

Popüler altcoinde yaşanan düşüşün ardından genel piyasadaki o dönemdeki düşüş eğilimini yansıtsa da, aynı zamanda piyasa katılımcılarının ADA talebindeki istikrarlı düşüşten de kaynaklanabilir. 30 günlük hareketli ortalama (MA) kullanılarak gözlemlenen ADA’nın günlük aktif adresleri geçtiğimiz ay %25 oranında azaldı. Bir token’ın günlük aktif adres sayısında bir azalma görüldüğünde, bu durum genellikle daha az sayıda benzersiz adresin onunla günlük olarak etkileşime girdiğini gösterir.

Geçtiğimiz ay içerisinde kripto para birimlerine olan talebin azalması, o dönemde ADA yatırımlarının elde ettiği düşük karlarla bağlantılı olabilir. ADA’nın kâr/zarardaki işlem hacminin günlük oranının (30 günlük MA kullanılarak) değerlendirilmesi, fiyatının 0,87 olduğunu gösterdi. Bu da geçtiğimiz ay zararla sonuçlanan her ADA işleminden yalnızca 0,87’sinin kâr getirdiğini gösteriyor. Ayrıca ADA holder’larının son 30 gün içinde kâr ettiklerinden daha fazla zarara uğradıkları anlamına gelebilir. ADA’nın 1 günlük grafikte değerlendirilen fiyatı, alçalan bir üçgenin oluşumunu ortaya çıkardı. Yazı kaleme alındığında ADA, kritik bir destek seviyesi oluşturan alt trend çizgisinde yer alarak 0,43 dolardan işlem görüyor.

ADA’da Güncel Veriler

Bir token’ın fiyatı düşüş eğiliminde olduğunda, alçalan üçgenin oluşması aşağı yönlü fiyat hareketinin devam ettiğine işaret eder. ADA’nın temel momentum göstergeleri, duyarlılığın düşüş eğilimini sürdürmesi halinde düşüş eğiliminin devam etme ihtimaline de işaret etti. Örneğin altcoinin göreceli güç endeksi (RSI), 50,0’luk nötr çizginin altında kaldı ve bu da yatırımcıların birikim yerine token dağıtımını tercih ettiklerinin sinyalini verebilir. Sonuç olarak ADA düşüş trendinde üçgenden çıkarsa ve desteği ihlal ederse bir sonraki fiyat noktası 0,42 dolar olur. Boğalar düşüşü durduramazsa, 0,40 doların altına düşerek 0,36 dolardan işlem görebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Mobile Ad

Desktop Ad

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-veri...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar
CoinTürk
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

06/06/2024

·

88 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)