Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/23/2024

·

52 views


Cardano’da (ADA) Veriler Düşüş Yönünü Gösteriyor! Gelecek Dönemde Beklentiler Ne?

22-23 Ocak tarihlerinde Cardano'nun işlem hacmi 234 milyondan 453 milyon dolara yükseldi, bu da token üzerinde yoğun işlemlerin gerçekleştiğini gösterebilir. Ancak, hacimdeki artış, fiyat düşüşleriyle birlikte olması durumunda olumsuz bir işaret olabilir. Teknik analize göre, 20 günlük EMA, 9 günlük EMA'nın üzerine çıktı, ancak bu yükseliş eğilimi yerine düşüş olarak değerlendiriliyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Veriler Düşüş Yönünü Gösteriyor! Gelecek Dönemde Beklentiler Ne?

22-23 Ocak tarihleri ​​arasında Cardano’nun (ADA) hacmi 234 milyondan 453 milyona yükseldi. Bu durum token’la ilgili birçok işlemin gerçekleştiği anlamına gelebilir. Ancak hacimdeki artış, bir kripto para biriminin fiyatı için her zaman iyi bir haber olmayabilir.

ADA’da İşlem Hacmi Yükseliyor

Kripto para biriminde fiyat arttığında ve işlem hacmi de bunu takip ettiğinde, bu trend alıcılarda güçlü bir ilginin sinyali olabilir. Bu aynı zamanda yukarı yönlü fiyat hareketi için de bir güç olabilir. Ancak düşen fiyat karşısında hacmin artması tam tersini yapabilir. ADA’nın durumunda, fiyat düşüşünün yanı sıra hacim de artmaya devam ederse trend daha fazla düşüşe yol açabilir. Teknik görünüme göre 20 günlük EMA, 9 günlük EMA’nın üzerine çıktı. Bu eğilim uzmanlara göre, düşüş eğilimi olarak değerlendiriliyor.

Ayrıca ADA’nın fiyatı her iki EMA’nın da altına düştü, bu da kısa vadeli bir toparlanmanın bir seçenek olmayabileceğini gösterebilir. Chaikin para akışı (CMF) da -0,07’ye düşerek benzer bir gösterge. Bu olumsuz veri satış baskısının yoğun olduğunu ve eğer boğalar yakın zamanda momentumu azaltmazsa ADA’nın 0,40 dolara düşebileceğini gösterebilir. Uzmanların Aroon göstergesine ilişkin olarak 4 saatlik grafik Aroon Up’ın %14,29 olduğunu gösterdi. Öte yandan Aroon Down %100’dü. Bu eşitsizlik, Cardano yerel token’ın karşı karşıya olduğu düşüş momentumunun bir kanıtı olabilir.

Göreceli güç endeksi (RSI) 24,16’ya düştü ve bu da ADA’nın aşırı alımda olduğunu gösterebilir. Kripto para biriminde fiyat düşmeye devam edebilirken RSI okuması bir toparlanmanın yakın olabileceğini gösterebilir. Cardano piyasasına daha fazla sermaye akarsa ADA’nın iyileşme şansı olabilir. Ancak likidite eksikliği durumu ters yöne gönderebilir. Bu nedenle yatırımcıların önümüzdeki günlerde yaşanacak dinamiklere dikkat etmesi gerekebilir.

Açık pozisyon (OI) açısından Coinglass, 231,61 milyon dolara düştüğünü gösterdi. OI, bir kripto para birimiyle ilgili ödenmemiş vadeli işlem sözleşmelerinin sayısıdır. Metriğin artması, piyasa katılımcılarının net konumlandırmayı artırdığı anlamına gelebilir. Ancak OI’deki düşüş, likiditenin azaldığını ve pozisyon kapanmalarının arttığını gösterebilir. Kripto para biriminde fiyat hareketi ile bağlantılı olarak OI, ADA’nın düşüşe devam edebileceğini belirtiliyor. Bunun nedeni ise token etrafındaki spekülasyonların azalması olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-veri...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Ünlü İsim Popüler Altcoin’i Hedef Aldı, Fiyat Düştü!
CoinTürk
Ünlü İsim Popüler Altcoin’i Hedef Aldı, Fiyat Düştü!

last Wednesday at 5:05 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)