Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/17/2024

·

56 views


Cardano’da (ADA) Uzman Yorumu! Coinbase Davasının Etkisi Olacak Mı?

Crypto Capital Venture Kurucusu Dan Gambardello, kripto para birimlerinin önemli bir toparlanma yaşayabileceğine inanıyor. Coinbase, geçen yaz SEC tarafından dava edilmiş ve Solana, Cardano, Polygon gibi birçok kripto varlığı ile ilgili yasal ihlallerle suçlanmıştı. Gambardello, XRP davasının olumlu sonuçlanmasının ardından XRP'nin piyasa değerinin neredeyse iki katına çıktığını ve aynı şekilde Coinbase'in davasını kazanması durumunda Cardano'nun ADA'sının benzer kazançlar elde edebileceğini öngörüyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Uzman Yorumu! Coinbase Davasının Etkisi Olacak Mı?

Crypto Capital Venture Kurucusu Dan Gambardello, kripto para birimlerinin yakın gelecekte önemli ölçüde toparlanabileceğine inandığını açıkladı. Tahminini Coinbase’in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı davanın olumlu sonucuna dayandırdı.

Kripto Paraların Geleceği

Düzenleyicinin geçen yaz şirkete dava açtığını, şirketi Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yasayı ihlal ettiği ve kayıt dışı olduğu iddia edilen menkul kıymetlerle ticaret hizmetleri sunmakla suçladığını hatırlatmıştı. Dan Gambardello’nun kripto paranın en büyük anlaşması olarak nitelendirdiği iki taraf arasındaki mahkeme duruşması 17 Ocak 2024’te yapılacak. Bu duruşmada Coinbase’in suçlamaları reddetme talebine ilişkin sözlü tartışmalar yer alacak.

Gambardello, XRP’nin fiyatının hızla yükseldiğini ve Yargıç Analisa Torres’in, Ripple’ın XRP’yi ikincil satışının bir yatırım sözleşmesi teklifi teşkil etmediğine karar vermesiyle geçen yaz piyasa değerinin neredeyse iki katına çıktığını belirtilmişti. Bu nedenle, Coinbase’in bu durumda galip gelmesi halinde Cardano’nun ADA’sının da benzer kazanımlar elde edebileceğini öngördü. Kıdemli analist açıklamalarında şunları söyledi:

XRP hareketini bir anlam vermek için kullanıyorum; bir doların üzerindeyiz veya bir doların hemen yakınındayız. Bu davanın nihayet çözülmesi için çok iyi bir zamandayız.

Ripple’da Coinbase Etkisi

MetaLawMan’ı kullanan Amerikalı avukat James Murphy de yaklaşan duruşmaya değinerek dört olası senaryoyu sundu. Seçeneklerden biri, Coinbase’in talebinin önyargılı olarak kabul edilmesidir, bu da davanın reddedilmesiyle sonuçlanabilir. Uzman isim açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Yargıç neredeyse kesinlikle duruşmada karar vermeyecek. Ancak sorgulamasıyla bazı ipuçları bırakması da mümkün.

ABD SEC’e karşı açılan bir davada binlerce XRP yatırımcısını temsil eden Amerikalı avukat John E Deaton, geçen yıl Coinbase’in Bölge Mahkemesi düzeyinde zafer kazanma şansının “yüzde 50’den daha iyi” olduğunu ve yüzde 80’in üzerinde olduğunu iddia etti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-uzma...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Çarpıcı Ölü Coin Raporu Geldi! İşte Detaylar
CoinTürk
Cardano İçin Çarpıcı Ölü Coin Raporu Geldi! İşte Detaylar

yesterday at 4:51 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)