Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/21/2024

·

61 views


Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”

Kripto para piyasasının analistleri, özellikle altcoinler için iyimser fiyat tahminleri yapıyor. Cardano (ADA), uzun vadede yukarı yönlü fiyat düzeltmesi yapabilecek altcoinler arasında öne çıkıyor. Analistler, ADA'nın konsolidasyon aşamasında olduğunu ve önümüzdeki dönemde fiyatının yükselebileceğini öne sürüyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”

Kripto para piyasasının önde gelen analistleri özellikle de altcoinler için iddialı fiyat tahminleri yapıyor. Uzmanlara göre Cardano (ADA), uzun vadede yukarı yönlü fiyat düzeltmesi yapmaya hazır altcoinlerden biri olabilir.

ADA’da Uzman Yorumu

Tanınmış bir kripto para analisti Ali Martinez, piyasa değerine göre en değerli 8. kripto para birimine ilişkin gözlemlerini ve beklentilerini özetledi. Analist X’te yakın zaman içerisinde paylaştığı bir gönderide, ADA’nın gözle görülür bir fiyat düşüşü yaşamasına neden olan bir kripto piyasası çöküşünü tetiklediği 2020’de tespit edilen bir modelin tekrarı gibi görünen bir grafik modelini vurguladı. Analist, ADA’nın bu modeli tamamen taklit etmesi durumunda token’ın önümüzdeki dört ay boyunca konsolidasyon aşamasında kalabileceğini öne sürerek açıklamalarında şunları söyledi:

Modeller hizalanırsa ve Cardano 2020 sonundaki fiyat davranışını yansıtırsa, ADA’nın Nisan 2024’e kadar konsolidasyon aşamasında kalacağını ve bir sonraki boğa rallisine zemin hazırlayacağını tahmin edebiliriz!

Santiment’ten ADA’ya Rapor

Özellikle konsolidasyon, bir kripto para biriminin durgunlaştığı ve iki seviye arasında işlem gördüğü zaman meydana gelebilir. Bu noktada piyasa, token’ın uzun vadede nereye gittiği konusunda kararsızlık gösterme eğiliminde olabilir. Altcoin daha sonra yukarı veya aşağı doğru kırıldığında, konsolidasyon aşamasına son verir ve yeni bir trendin başlangıcını başlatabilir. Analist, 2020’deki kalıpların mevcut modelle mükemmel bir şekilde tutarlı olması durumunda ADA’nın yükseliş momentumunu sürdürebileceğini ve ADA’nın bu yıl ilk kez 8 dolara ulaşmasıyla sonuçlanabileceğini ekledi.

ADA, 0,65 dolarlık fiyat noktasının üzerindeki önceki destek seviyelerini de geri alma yolunda konumlanıyor. Token geçtiğimiz ay oldukça yavaş bir toparlanma gösterse de ADA boğaları aktif kaldı. Zincir üstü verilere göre kripto para piyasası değerleri, boğa döngüsünün Ekim ayında başlamasından bu yana analistlerin alıştığı olağan büyümeden yoksun olabilir. Belirtilen durum, bu hafta kripto para söylemine öncülük eden düşüş eğilimini tetikledi. Cardano (ADA) ve diğer beş kripto para birimi, tarihsel ortalamalara göre daha olumsuz bir kitle duyarlılığı aralığında yer alıyor. Kripto para analitik şirketi Santiment yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Bu, 6 aydan beri ilk kez oluyor. Yatırımcılar endişelendiğinde ve birden fazla büyük varlıkta FUD gösterdiğinde, bu, piyasa değerlerinin yaklaşan bir sıçrama görme olasılığının daha yüksek olduğunun bir işaretidir. Piyasalar tarihsel olarak kalabalığın en az beklediği yöne doğru hareket ederek yükselişin birçok kısa vadeli yatırımcıyı hazırlıksız yakalamasına neden oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-uzma...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

today at 4:16 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)