Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/12/2023

·

64 views


Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? Güncel Veriler ve Kritik Göstergeler Hangi Yöne İşaret Ediyor? › COINTURK

Kripto para piyasasının hafta başlarında kaydedilen yükselişlerin ardından hafta içerisinde yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte piyasadaki çoğu kripto para birimi de son günlerde değer kayıplarına hız...

Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? Güncel Veriler ve Kritik Göstergeler Hangi Yöne İşaret Ediyor? › COINTURK

Kripto para piyasasının hafta başlarında kaydedilen yükselişlerin ardından hafta içerisinde yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte piyasadaki çoğu kripto para birimi de son günlerde değer kayıplarına hız kazandırdı. Hafta içerisinde düşüşe geçen ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de %1’e yakın bir değer kaybı kaydeden Cardano (ADA), 0,3 dolar seviyelerinin altına geriledi.

Piyasadaki Yön Belirsizliği Devam Ediyor

Hafta başlarında lider kripto para birimi Bitcoin‘in 30.000 dolar fiyat seviyelerini aşmasıyla birlikte yükselişe geçen kripto para piyasası kısa bir süre içerisinde yeniden düşüşe geçti. Bitcoin (BTC), 30.000 dolar seviyelerinin altına gerilemesinin ardından 29.000 dolar fiyat seviyeleri ile 29.500 dolar fiyat seviyeleri arasında işlem görmeye başladı.

Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, BTC‘nin yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte son günlerde değer kayıplarına hız kazandırdı. Hafta boyu 1800 dolar seviyeleri ile 1870 dolar seviyeleri arasında seyreden Ethereum (ETH), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 1850 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise hafta içerisinde kaydedilen düşüşlerin etkisiyle 1,17 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi.

Cardano (ADA), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi

Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi ADA, hafta başında piyasanın yeniden yükselişe geçmesine rağmen piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimine kıyasla nispeten düşük bir fiyat performansı sergiledi. Hafta içerisinde birçok kez test ettiği kritik 0,3 dolar direncini aşan ADA, hafta içerisinde yükselişlerine devam edemedi ve kısa bir içerisinde yeniden 0,3 dolar seviyelerinin altına geriledi.

Piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde düşük oranlarda değer artışları kaydetmesine karşın ADA, gün içerisinde %1’e yakın bir değer kaybı kaydederek 0,29 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Son dönemlerde Cardano’da birçok metrikte önemli yükselişler kaydedilse de ADA’nın fiyat performansında olumlu yönde herhangi bir etki görülmedi.

DeFiLlama verilerine göre Cardano’nun TVL miktarında son 1 aylık zaman dilimi içerisinde %7’lik bir artış kaydedildi. Ancak Cardano blokzincirinin TVL miktarındaki ve Cardano ağının geliştirme aktivitesindeki artışlara karşın işlem hacimlerinde ve ağ aktivitesinde de son dönemlerde önemli düşüşler gerçekleşti. Cardano’nun (ADA) 24 saatlik toplam işlem hacmi, CoinMarketCap’in güncel verilerine göre ortalama %20’lik bir düşüş kaydetti.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-son-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?
CoinTürk
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?

last Thursday at 4:00 AM

·

11 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)