Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/22/2024

·

40 views


Cardano’da (ADA) Santiment Raporları! ADA’da Ayı Sezonu Bitecek Mi?

Cardano (ADA), blockchain etrafındaki gelişmeler ve güvenlik önlemlerindeki artışla dikkat çekiyor. Geliştirme faaliyetleri ve katkı sağlayanların sayısındaki artış, ADA'nın ölçeklendirme ve protokol tutarlılığına odaklandığını gösteriyor. Ancak, token fiyatındaki düşüş, ayı etkisinin devam ettiğini ve ADA'nın piyasa değerinde bir düşüş yaşadığını gösteriyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Santiment Raporları! ADA’da Ayı Sezonu Bitecek Mi?

Cardano (ADA), blockchain etrafında gelişen gelişmeler sayesinde bir süredir ilgi odağında. Ayrıca Cardano yakın zamanda haftalık geliştirme raporunun sonuncusunu yayınladı ve geliştiricilerin ağı iyileştirme çabalarını vurgulandı.

Cardano’da Geliştirme Faaliyeti

Geçtiğimiz günlerde Cardano’nun geliştirme faaliyetlerinde diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini bildirmişti. Son birkaç hafta içerisinde Cardano’da önemli bir geliştirme ilerlemesi kaydetti ve trend bu hafta da devam etti. Santiment’ten elde edilen verilere göre, ADA’nın geliştirme faaliyetinin önemli ölçüde arttığını ortaya çıkardı. Üstelik geliştirme faaliyetlerine katkıda bulunanların sayısı da geçen hafta artış gösterdi. Metriğin bu yükselişinin nedeni Cardano’nun son haftalık gelişim raporunda ortaya çıktı. Rapora göre ölçeklendirme ekibi eylem iş akışlarını iyileştirdi ve protokol tutarlılığını ele aldı.

Bir yandan Cardano ekibi güvenliği artırmak için yeniden düzenleme yoluyla Conway dönemi işlevselliği üzerinde çalışmaya devam etti. Bunun dışında Cardano’nun geliştirme raporunda blockchain için güncellenmiş istatistiklerden de bahsedildi. Cardano’daki toplam yerel token sayısı 9,45 milyona ulaşırken, blockchain’in toplam işlem sayısı 83 milyonu aştı. Ayrıca Cardano’da başlatılan toplam proje sayısı 157’ye ulaştı.

ADA’da On-Chain Veriler

Blockchain etrafındaki geliştirme çalışmaları aynı düzeyde olsa da yerel token’ın fiyat hareketi ayıların etkisi altında kaldı. CoinMarketCap’e göre ADA son yedi günde %5 oranından fazla düşüş yaşadı. Yazı kaleme alındığında ADA, 18,2 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 0,5166 dolardan işlem görüyor ve bu durumda onu sekizinci en büyük kripto para birimi yapıyordu.

Fiyattaki düşüş sayesinde ADA’nın MVRV oranı da geçtiğimiz hafta düşüş gösterdi. Piyasada, ağırlıklı duyarlılıktaki düşüşten de anlaşılacağı gibi, token etrafındaki düşüş eğilimi hakimdi. Cardano, artan blockchain gelişmeleri ve güvenlik önlemleriyle öne çıkarken, son haftalarda geliştirme faaliyetlerindeki artışa rağmen token fiyatında %5’ten fazla düşüş yaşandı, bu da ayı etkisinin devam ettiğini ve piyasa değerinde düşüş olduğunu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-sant...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”

today at 2:05 AM

·

9 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)