Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/27/2024

·

62 views


Cardano’da (ADA) Rüzgar Tersine Dönebilir! ADA’da Güncel Tahminler!

Kripto para piyasalarının son yükselişin ardından Cardano (ADA) fiyatı, 100 günlük EMA eğiminden 0,57 dolardan kayda değer bir geri dönüş gösterdi. Bu olumlu geri dönüş, kripto para biriminin değerini bir...

Cardano’da (ADA) Rüzgar Tersine Dönebilir! ADA’da Güncel Tahminler!

Kripto para piyasalarının son yükselişin ardından Cardano (ADA) fiyatı, 100 günlük EMA eğiminden 0,57 dolardan kayda değer bir geri dönüş gösterdi. Bu olumlu geri dönüş, kripto para biriminin değerini bir hafta içinde %20 artırarak 0,683 dolara yükseltti.

ADA’da Düşüş Eğilimi

Ancak bu seviyedeki genel arz trader’ların yükseliş yönlü bir salınımla satış yaptıklarına işaret ediyor ve bu da düşüş eğilimi formasyonlarının oluşmasını destekleyebilir. Popüler kripto para birimi fiyatın 0,81 dolardan yüksek bir seviyeye geri döndüğü Mart ayı ortasında mevcut düzeltme eğilimine girdi. Düşüş eğilimi, altcoin değerini neredeyse %30 oranında düşürerek 0,569 dolara geriledi.

Mevcut piyasa toparlanması ADA fiyatını 0,636 dolara iterken, 0,683 dolar seviyesindeki arzı, yatırımcıların bu token’ı yükseliş eğilimiyle sattıklarına işaret edebilir. Ancak kripto para analistlerine göre Cardano fiyatını 0,57 dolar desteğine düşürebilecek yerel bir zirve gelişmeye işaret edebilir.

Cardano’da Grafik Analizi

Uzmanlara göre günlük grafiklerin analizi, aşağı yönlü hareketin baş ve omuz formasyonu adı verilen ters grafik formasyonunun oluşumunu tersine çevireceğini gösteriyor. Genellikle piyasanın zirvesinde görülen bu düşüş eğilimi, trend kontrolünün satıcılara doğru değiştiğini ve önemli bir düzeltmenin devam ettiğinin sinyalini verebilir.

Bununla birlikte formasyonun doğrulanması ADA fiyatının 0,57 dolarlık ana boyun desteğinin altına düşmesine bağlı. Bu desteği kaybetmek belirtilen altcoin’i son beş aydır toparlanma eğilimi gösteren uzun süredir devam eden bir trend çizgisinin altına da düşürebilir. Yaşanan kırılma sonrası düşüş, düzeltme eğilimini 0,46 dolara uzatacak ve %18’lik potansiyel bir kayıp kaydedebilir. Varsayımın aksine eğer alıcılar yükselen destek trend çizgisini savunursa, alıcılar düşüş tezini geçersiz kılma fırsatına sahip olabilir. Sonuç olarak Cardano fiyatı, son yükselişin ardından 100 günlük EMA eğiminden kayda değer bir geri dönüş göstererek bir hafta içinde %20 arttı. Ancak analistler düşüş eğilimi formasyonlarının oluşabileceğine ve 0,57 dolarlık ana boyun desteğinin kırılması durumunda düşüşün 0,46 dolara kadar devam edebileceğine işaret ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-ruzg...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!
CoinTürk
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!

today at 1:30 PM

·

3 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)