Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/05/2024

·

105 views


Cardano’da (ADA) Metrikler Yükselişe Geçti! ADA’da Yükseliş Zamanı Geldi Mi?

Nisan ayında Cardano (ADA) blockchain'inde beş proje başlatıldı, bazıları yeni komut dosyaları kullandı. Cardano, her hafta ekosistemindeki güncellemeleri gösteren bir rapor yayınladı ve geliştirme faaliyeti tutarlılık gösteriyor. ADA'nın fiyatı hafif bir artış gösterdi. Ancak öngörülen gelişmelerle birlikte daha olumlu bir fiyat hareketi bekleniyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Metrikler Yükselişe Geçti! ADA’da Yükseliş Zamanı Geldi Mi?

InputOutput sosyal medya platformu üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Nisan ayı içerisinde Cardano (ADA) blockchain’inde beş projenin başlatıldığını açıkladı. Blockchain‘in araştırma ve mühendislik koluna göre bazıları yeni komut dosyaları kullandı.

Cardano’da Yeni Sürüm

Ancak diğerleri yeni token’ların dağıtımı üzerinde çalıştı ve bazıları ağdaki işlemleri iyileştirmek için yeni sürümler yayınladı. InputOutput hali hazırda başlatılan projenin dışında, birkaç hafta içinde gönderilecek sekiz setin daha olduğunu kaydetti. Cardano her hafta ekosisteminde meydana gelen güncellemeleri gösteren bir kayıt yayınladı. Kripto para şirketi açıklamalarında konu hakkında şunların altını çizdi:

Token politikalarının sayısı 3.875, basılan yerli token’ların sayısı ise 100 bin arttı. Plutus script’leri 2.656 artarak toplam 42.703’e ulaştı. Toplam işlem sayısı son ayda 1,6 milyon arttı.

Elde edilen son verilere göre proje, ağını geliştirme konusunda tutarlı davrandı. Ayrıca geliştirme faaliyetinin gelişmesinin ve diğerlerini geride bırakmasının nedenlerinden biri de bu olabilir. Bir noktada geliştirme faaliyeti metriği düştü, bu durumda Cardano’nun gönderilen özelliklerin sayısını yavaşlattığını gösteriyor. Ancak yazı kaleme alındığında kripto para analitik şirketi Santiment’ten gelen veriler, ölçümde bir iyileşmeye işaret ettiğinden durum böyle değildi.

ADA’da Yükseliş Belirtileri

Belirtilen artış, bu hafta yükseltmeye yönelik çabaların etkili olduğunun kanıtı olabilir. Ancak Cardano’nun token’ı olan ADA, bu ilerlemeden yararlanamadı. Yazı kaleme alındığında ADA’nın fiyatı 0,46 dolardı. Bu değer son 24 saatte %1,41’lik hafif bir artışı temsil ediyor. ADA kayda değer bir artıştan kaçınsa da yukarıda belirtilenlere benzer gelişmelerin devam etmesi fiyat hareketini daha iyiye doğru değiştirebilir.

Böyle bir durumda Cardano ekosisteminin diğer kısımları da olumlu yönde etkilenebilir. Etkilenebilecek bir husus kârdaki toplam arzdır. Dolaşımdaki 38,84 milyar token’ın 18,88 milyarı kar elde etti. Token’ın fiyatının tekrar 0,50 doları görmesi durumunda bu sayı 20 milyarı bulabilir veya aşabilir. Ancak Cardano’nun 2019 performansını tekrarlayabileceğini bildirmesi nedeniyle iş burada bitmeyebilir. Öngörülen artış gerçekleşirse token ilk 10’daki yerini koruyabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-metr...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

71 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)