Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/08/2024

·

152 views


Cardano’da (ADA) Kritik Formasyon: Altcoin Düzeltmenin Eşiğinde Olabilir!

Bitcoin'in 69.000 dolarlık rekor seviyesinden ani bir düşüş yaşadı ve altcoin'lere yayılan %10'un üzerinde bir düşüş kaydedildi. Cardano'nun (ADA) fiyatı son beş haftada istikrarlı bir büyüme göstererek 0,447 dolardan 0,79 dolara yükseldi. Analistler, günlük grafiklerde kupa ve kulp kırılması modelinin geliştiğini belirtiyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Kritik Formasyon: Altcoin Düzeltmenin Eşiğinde Olabilir!

Bu haftanın başlarında kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan düşüren ani bir satış dalgasına tanık oldu. Genel arz, 5 Mart tarihinde %10’un üzerinde düşüş kaydeden Cardano (ADA) da dahil olmak üzere altcoine yayıldı.

ADA’da Birikim Sinyali

Ancak günlük grafikleri ele alan uzmanlar aynı zamanda alıcıların yeni desteklerini savunduklarını gösteren kritik bir reddedilmeyi de öngörüyor. Piyasanın dip noktasındaki birikim, sürdürülebilir toparlanmanın önemli bir sinyali olabilir. Cardano ekosisteminin yerel kripto para birimi olan ADA, son beş hafta içerisinde istikrarlı bir büyüme göstererek 0,447 dolar seviyesinden 0,79 dolara yükseldi.

Ara sıra yaşanan geri çekilme ve artan hacimle desteklenen bu %78 oranında yükseliş, ADA fiyatının sürdürülebilir büyümeye tanık olduğunu yansıtabilir. Kripto para biriminde günlük grafiğin analizi bu yükselişin, 1 Mart tarihinden itibaren boyun çizgisi kırılmasıyla birlikte kupa ve kulp kırılması adı verilen yükseliş yönlü bir tersine dönüş modelinin gelişimi olduğunu gösterebilir.

Cardano Fiyat Tahmini

Belirtilen kırılma, alıcının uzun birikim aşamasından kaçtığını ve yeni bir rallinin ortaya çıktığını gösterebilir. Piyasadaki son satış baskısına rağmen ADA fiyatı, ihlal edilen boyun çizgisi olan 0,68 doların üzerinde sürdürülebilir bir performans sergiledi. Son iki gün içerisinde altcoin %8 oranında bir artışla 0,75 dolar seviyesinden işlem gördü. Bu modelin etkisi altında, alıcılar Cardano fiyatını %51 potansiyel büyüme kaydederek 1.146 dolarlık teorik hedefe taşıyabilir.

Tüm bu varsayımların aksine, 0,68 dolar seviyesinin altındaki bir kırılma yükseliş momentumunun zayıflamasına işaret edebilir ve yeni bir düzeltme eğilimini tetikleyebilir. Sonuç olarak kripto para piyasası, Bitcoin’deki ani düşüşe rağmen Cardano’nun istikrarlı büyümesi ve kupa ve kulp kırılması modeliyle belirlenen direncin üzerindeki performansıyla yatırımcıları umutlandırdı, ancak uzmanlara göre 0,68 dolarlık direncin altındaki bir kırılma düzeltme eğilimini tetikleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-krit...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
Kripto Para Dünyasında Siyaset Tartışması! Cardano Kurucusu Vitalik Buterin’e Yanıt Verdi!
CoinTürk
Kripto Para Dünyasında Siyaset Tartışması! Cardano Kurucusu Vitalik Buterin’e Yanıt Verdi!

today at 8:30 AM

·

21 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)