Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/24/2024

·

53 views


Cardano’da (ADA) İşlem Hacmi Yarı Yarıya Düştü! ADA’da Neler Oluyor?

Cardano (ADA) işlem hacminde artış yaşarken, bu artışa rağmen fiyat eğilimi uyumsuzluk gösterebilir. 14 Ocak'ta işlem hacmi 600 milyon dolardan 300 milyon dolara düştü. ADA'nın geçtiğimiz dört gün boyunca düşüş eğilimi gösterdi ve analizler, holder’ların çift haneli kayıplarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) İşlem Hacmi Yarı Yarıya Düştü! ADA’da Neler Oluyor?

Cardano (ADA) son ​​zamanlarda işlem hacminde kayda değer bir artış yaşadı. Bu durum başlangıçta ADA için olumlu bir gelişme gibi görünse de buna karşılık gelen fiyat eğilimi uyumsuzluk gösterebilir.

Santiment’ten ADA Raporu

14 Ocak tarihinde Cardano’nun işlem hacmi, Santiment’teki verilerin analizine göre 600 milyon dolar civarından 300 milyon dolar civarına düştü. Grafik, hacmi 500’ün üzerine çıkaran bir yükselişin meydana geldiği 23 Ocak civarına kadar sürekli düşük bir hacim gösterdi. Yazı kaleme alındığında hacim 560 milyon doların üzerindeydi. Ek olarak 21milyon.com verileri, son 24 saat içerisinde hacimde yaklaşık %30 oranında bir artış olduğunu gösterdi.

Hacim eğiliminin önerdiği artan alım satım faaliyetlerine rağmen fiyat eğilimi hacmin ADA üzerinde olumsuz bir etki yarattığını gösterebilir. Geçtiğimiz dört gün boyunca Cardano, günlük zaman çizelgesi grafiğinde tutarlı bir düşüş eğilimi gösterdi. Analiz, ADA’nın bu dönemde yaklaşık %10 oranında düştüğünü gösterdi. Yazı kaleme alındığında %2,5 oranında bir düşüşü yansıtarak 0,46 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ADA’da Düşüş Sinyali

Hareketli ortalama yakınsama Iraksama (MACD) ve göreceli güç endeksi (RSI) fiyat eğilimindeki zayıflığı daha da gösterdi. RSI 40’ın altındaydı ve hâlâ alçalıyordu, bu durumda aşırı satış bölgesine yaklaşan güçlü bir düşüş eğiliminin sinyalini verebilir. Ek olarak MACD’nin sıfırın altında olması RSI’dan gelen düşüş sinyallerini doğrulayabilir. Bu hakim fiyat eğilimi ADA’nın işlem hacminin satış faaliyetlerinin hakim olduğunu ve yükselişlerden kayda değer bir artışın potansiyel olarak daha fazla fiyat düşüşüne yol açabileceğini gösterebilir.

Santiment’te Cardano’nun 7 günlük piyasa değerinin gerçekleşen değere oranının (MVRV) incelenmesi, holder’larının çift haneli bir kayıpla karşı karşıya olduğunu gösterebilir. Yazı kaleme alındığında MVRV %-16,6 civarındaydı ve bu da sahiplerinin %16’nın üzerinde bir kayıp yaşadığını gösterebilir. 30 günlük MVRV’nin paralel analizi neredeyse aynı senaryoyu gösterdi. 30 günlük MVRV %-17 civarındaydı ve bu da bu dönemde holder’ların kaybını yansıtabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-isle...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!
CoinTürk
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!

last Friday at 11:00 PM

·

12 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)