Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/11/2024

·

108 views


Cardano’da (ADA) İki Farklı Senaryo! Analistlerden Kritik Uyarı Geldi!

Bir aydan fazla bir süredir Cardano (ADA) fiyatı, Bitcoin (BTC) fiyatının 68.000 dolar civarında konsolidasyonu sırasında istikrarlı bir düzeltmeye tanık oldu. ADA fiyatı 0,8 dolarlık zirveden 28,5 düşüş...

Cardano’da (ADA) İki Farklı Senaryo! Analistlerden Kritik Uyarı Geldi!

Bir aydan fazla bir süredir Cardano (ADA) fiyatı, Bitcoin (BTC) fiyatının 68.000 dolar civarında konsolidasyonu sırasında istikrarlı bir düzeltmeye tanık oldu. ADA fiyatı 0,8 dolarlık zirveden 28,5 düşüş kaydederek 0,57 dolarlık desteğe geriledi. Peki, kripto para biriminde yaşanan son hareketlerin ardından beklentiler ne yönde?

Cardano’da Kritik Seviye

Kripto para biriminde yaşanan bu düzeltme, Cardano’nun daha fazla düzeltmeye hazır olduğunu gösteren bir baş ve omuz modeline dönüştü. Genel piyasa hissiyatının düzeltme bölgesinde olmasıyla Cardano trendi düşüş eğilimi gösteriyor. Kripto para biriminin günlük fiyat grafiği ADA fiyat trendini, boyun çizgisi 0,567 dolar seviyesinde baş ve omuz formasyonu oluşturarak gösteriyor.

Teorik olarak bu grafik deseni genellikle piyasanın zirvesinde görülür ve pazardaki satış baskısındaki artışı yansıtabilir. Ancak yükseliş desteği, altcoin‘de bir toparlanmaya yol açıyor ve potansiyel olarak yüksek momentumlu bir yükseliş trendini yansıtabilir. Düşüş modelinin gerçekleşmemesi nedeniyle ADA fiyatı, uzun süredir devam eden destek trend çizgisini test ederken çift dip ihtimali sunabilir.

ADA Fiyat Tahmini

Mevcut konum itibariyle ADA fiyatı, genel arz baskısındaki artışı yansıtan gün içi %1,93 oranında bir düşüşle 0,58 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bununla birlikte kuyruk oluşumunun gösterdiği düşük fiyat reddi, potansiyel bir yükseliş eğiliminin tersine dönmesine yol açıyor olabilir. Ayı deseni boyun çizgisi, destek trend çizgisi ve 0,567 dolar seviyesiyle örtüşüyor.

Bu durum Cardano için gelecekteki fiyat eğilimini belirleyebilecek önemli bir noktayı yansıtabilir. Alıcılar çift dipten dönüşle fiyatları yükseltmeyi başarırsa ADA fiyatı 0,68 dolar seviyesine ulaşabilir. Ancak kritik desteğin altına bir düşüş, piyasa değerini %20 oranında düşürerek 0,46 dolara düşebilir. Sonuç olarak kripto para biriminde yaşanan düzeltme uzmanlara göre, son bulmuş olabilir. Ayrıca Cardano belirtilen formasyonu kırması durumunda 0,68 dolar seviyesine ulaşabilir. Varsayımın aksine kritik seviyenin altına düşmesi olası yeni bir düzeltme dalgasına neden olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-iki-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?
CoinTürk
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

last Thursday at 10:30 PM

·

13 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)