Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/09/2024

·

82 views


Cardano’da (ADA) Direnç Seviyesi Aşılacak Mı? Altcoini Bekleyen Neler?

Cardano (ADA), son zamanlarda fiyatında belirgin bir artış gösterdi ve ADA/USDT grafiği, 50 günlük üstel hareketli ortalama direncini kırarak yükseliş eğilimine geçti. Ancak, bu teknik kırılmanın uzun vadeli bir geri dönüş sinyali vermediği belirtiliyor, göreceli güç endeksi (RSI) henüz aşırı alım koşullarını doğrulamıyor. Cardano'nun 50 EMA'nın üzerindeki konumu, kısa vadeli yatırımcılara olumlu bir işaret sağlıyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Direnç Seviyesi Aşılacak Mı? Altcoini Bekleyen Neler?

Cardano (ADA) son zamanlarda fiyat hareketinde dikkate değer bir artış sergiledi. ADA /USDT grafiği, Cardano’nun 50 günlük üstel hareketli ortalama tarafından belirlenen direnç seviyesini kırarak kararlı bir hamle yaptığını gösterebilir.

Cardano’da Direnç Seviyesi

50 EMA’nın üzerindeki atılım önemli olabilir çünkü bu hareketli ortalama genellikle düşüş eğilimlerini yükseliş eğilimlerinden ayıran bir engel görevi görebilir. Bu seviyeyi aşmak momentumun boğaların lehine değiştiğini gösterebilir. Uzmanlar, bu harekete yönelik teknik analiz, ADA’nın yükseliş aşamasına girerken yeni zirveler oluşturacak şekilde yükseliş yoluna devam edeceğini öne sürüyor.

Ancak kripto para biriminde son fiyat hareketinde gösterilen güçlüğe rağmen uzun vadede dikkate değer bir geri dönüş sinyali bulunmuyor. Göreceli güç endeksi (RSI) toparlanırken henüz sürdürülebilir bir yükseliş eğilimini doğrulayacak aşırı alım koşullarına işaret etmiyor. Ek olarak işlem hacmi, iyileşmesine rağmen piyasadan uzun vadeli güçlü bir yükselişi destekleyebilecek çok büyük bir destek görmüyor.

ADA’da Makroekonomik Faktörler

Temel olarak Cardano’nun hareketleri hala daha geniş piyasa ile uyumlu. Diğer birçok kripto para birimi gibi ADA’nın fiyat hareketi de genel piyasa duyarlılığından, makroekonomik faktörlerden ve blockchain ve kripto para birimi alanındaki gelişmelerden etkilenebilir. Son zamanlardaki teknik kırılma kısa vadeli yatırımcıları heyecanlandırabilirken, uzun vadeli yatırımcılar muhtemelen tam anlamıyla yükseliş modunu onaylamadan önce piyasa dinamiklerinde daha önemli değişiklikler arıyor.

Cardano’nun 50 EMA’nın üzerindeki mevcut konumu, token için özellikle kısa vadede yükseliş sinyali verebilir. Bununla birlikte uzun vadeli gerçek bir geri dönüşün gerçekleşmesi için ADA’nın hem hacim hem de piyasa duyarlılığından sürekli güç ve destek göstermesi gerekebilir. Sonuç olarak Cardano fiyatı, 50 günlük üstel hareketli ortalama direncini kırarak kısa vadeli yükseliş sinyali verdi. Ancak uzun vadeli geri dönüş için göreceli güç endeksi ve işlem hacminde güçlü destek gerekebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-dire...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?
CoinTürk
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?

yesterday at 4:16 PM

·

6 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)