Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/15/2024

·

84 views


Cardano’da (ADA) Destek ve Direnç Seviyeleri! ADA’da Detaylı Fiyat Analizi!

Cardano (ADA) fiyatlarında bir durgunluk dönemi yaşanabilir. Güçlü destek seviyelerinin varlığı, ADA'nın yeni bir yükseliş ivmesi başlatabilir. Ancak token’ın fiyatı 0,72 dolarlık desteğin altına düşerse 0,63 dolara kadar gerileyebilir. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Destek ve Direnç Seviyeleri! ADA’da Detaylı Fiyat Analizi!

Cardano (ADA) piyasası mevcut konumda kar holder’ları ile zarar edenler arasında bir çekişmeye tanık oluyor ve bu durum ADA fiyatlarında bir durgunluk dönemine yol açabilir. Mart ayının başından bu yana 100.000 doları aşan işlem sayısında önemli bir azalma oldu, bu durumda ADA ekosistemindeki yüksek değerli faaliyetlerde bir yavaşlamaya işaret edebilir.

ADA’da Ayrıntılı Analiz

Bununla birlikte güçlü destek seviyelerinin token’ı ADA yeni bir yükseliş ivmesi aşamasını başlatmasına zemin hazırlayabilir. Geçtiğimiz üç ay boyunca yapılan ayrıntılı bir analiz raporu, açık bir korelasyonu ortaya koyuyor. Bu korelasyon ADA’nın yüksek değerli işlemleri ile piyasa fiyatı arasında mevcut. Özellikle 100 bin doları aşan işlemlere bakıyoruz. Ancak bu düzen son zamanlarda ilginç bir hal aldı.

Son birkaç gün içerisinde ADA fiyatının yükselişe geçmesiyle balina işlemlerinin hacmi değişti. 6 Mart’tan 1.192 işlemle 14 Mart’a kadar 953’e düştü. Bu durum yalnızca bir hafta içinde %20’lik önemli bir düşüşe işaret ediyor. ADA’ya ilişkin yatırımcı davranışını anlamak için etkili bir önlem görevi görüyor. Son çeyrek boyunca bir eğilim belirgindi. 100 bin doların üzerindeki işlemler arttıkça ADA fiyatı da bu büyümeyi yansıtıyordu.

ADA’da On-Chain Veriler

Bu model, işlem hacimleriyle bağlantılı güçlü bir yatırımcı güvenine işaret edebilir. Ancak bu korelasyon daha önce Kasım 2023’te bir sapmayla karşı karşıya kaldı. ADA fiyatları bu dönemde 15 gün süren durgun bir aşamaya girmişti. Bu durgunluğun ardından dikkat çekici bir yükseliş yaşandı. Kripto para biriminde fiyat sadece beş gün içinde %41 oranında fırladı.

Adres kârlılığı merceğinden ADA’nın mevcut durumunu incelemek büyüleyici bir anlık görüntü sunuyor. ADA’nın mevcut fiyatı göz önüne alındığında, hangi adreslerin mevcut konum itibariyle karlı ve zararda olan adresler ilgi çekici dinamikleri ortaya çıkarabilir. Mevcut konumda ADA holder’larının çoğunluğu veya %54,85’i kendilerini yükseliş eğiliminde buluyor ve kârlılığın tadını çıkarıyor. ADA fiyat giriş/çıkış grafiğinin analizleri, güçlü desteğin 0,72 dolar civarında olduğunu ve ardından başka bir desteğin 0,70 dolar olduğunu gösterebilir. ADA bu destek bölgelerine direnemezse 0,63 dolara kadar düşmeye devam edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-dest...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

yesterday at 4:16 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)