Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/17/2024

·

86 views


Cardano’da (ADA) Bu Veri Düşüş Eğiliminde! Altcoinde Neler Oluyor?

Cardano'nun günlük işlem ücretleri, kullanıcı etkinliğinin azalmasıyla %90'ın üzerinde düşüş yaşadı. Cardano'nun günlük aktif cüzdan adresleri %47 oranında azaldı. Ayrıca TVL üç ayın en düşük seviyesine gerilerken, NFT satış hacmi %39 azaldı. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Bu Veri Düşüş Eğiliminde! Altcoinde Neler Oluyor?

Artemis’in verilerine göre Cardano’nun (ADA) günlük ağ ücretleri, Layer1 (L1) blockchain üzerindeki kullanıcı etkinliği azaldıkça yılbaşından bugüne en düşük seviyeye düştü. 15 Nisan itibarıyla Cardano kullanıcılarının ödediği işlem ücretlerinin toplamı 9.000 dolardı. Bu durum 1 Ocak’ta ücretlerde kaydedilen 17.000 dolara göre %90’ın üzerinde bir düşüşe işaret ediyordu.

Cardano’da Cüzdan Sayısı

Kripto para analitik şirketi olan Artemis’ten elde edilen veriler, Cardano’nun günlük işlem ücretlerinin 11 Mart’ta 24.000 dolar ile zirve yaptığını ve o zamandan beri düşüş eğiliminde olduğunu gösterdi. Cardano’da günlük işlem ücretlerindeki düşüş, ağdaki kullanıcı etkinliğinin azalmasından kaynaklanıyor. Zincir içi veriler, Cardano ile etkileşime giren benzersiz cüzdan adreslerinin günlük sayısının 6 Mart’ta yılbaşından bu yana en yüksek seviyesi olan 71.300’e ulaştığını ve bir düşüş başlattığını gösterdi. 14 Nisan itibarıyla 38.000 olan Cardano’nun günlük aktif adres sayısı o zamandan bu yana %47 oranında düştü.

Blockchaindeki günlük aktif adres sayısı düştükçe Cardano’da günlük olarak tamamlanan işlemlerin sayısı da düştü. Artemis’e göre bu da geçen ay %47 oranında azaldı. DeFi ve NFT ekosistemleri zarar görüyor Cardano’nun son birkaç haftadaki kullanıcı etkinliğindeki düşüş, merkezi olmayan finans (DeFi) ve non-fungible token (NFT) ekosistemlerini etkiledi. DefiLlama’dan elde edilen veriler, Cardano’da barındırılan DeFi protokolleri genelinde kilitlenen varlıkların (TVL) toplam değerinin üç ayın en düşük seviyesine düştüğünü gösterdi. Yazı kaleme alındığında bu sayı 306 milyon dolardı.

ADA Güncel Verileri

Ağın TVL’si 15 Mart’ta yıl başından bu yana zirvesi olan 456 milyon dolara ulaştı ve o zamandan beri %33 düştü.  NFT sektörüyle ilgili olarak Cardano da benzer bir düşüşe tanık oldu. CryptoSlam’e göre ağın NFT satış hacmi geçen ay %39 oranında azaldı ve tamamlanan toplam NFT satış işlemleri %46 oranında düştü.  Ağın yerel token’ı olan ADA da düşüşten kurtulamadı. 0,45 dolar seviyesinden işlem gören token’ın fiyatı son yedi günde %21 düştü.

Altcoin‘in günlük grafikte gözlemlenen temel momentum göstergeleri önemli bir düşüş gösterdi. Yazı kaleme alındığında göreceli güç endeksi (RSI) 29,51 seviyesindeydi ve bu durumda aşırı satış olduğunu gösteriyor. Bu değerlerde, belirtilen göstergeler satış faaliyetinin kripto para birikimini geride bıraktığını gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-bu-v...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
22 Mayıs ADA Fiyatı Analiz Yorum! Cardano Yükselişe Geçmek İçin Direnç Altında Mücadele Ediyor
CoinTürk
22 Mayıs ADA Fiyatı Analiz Yorum! Cardano Yükselişe Geçmek İçin Direnç Altında Mücadele Ediyor

yesterday at 1:32 PM

·

21 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)