Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/31/2024

·

137 views


Cardano’da (ADA) Bu Metrik Harekete Geçti! Neyin Sinyalini Veriyor?

Cardano'nun merkezi olmayan borsasında (DEX) günlük hacmi arttı. ADA fiyatı son haftalarda düşüş eğilimi gösterdi. ADA'nın MVRV oranının düşmesi, çoğu adresin kârlılığının azaldığını gösteriyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Bu Metrik Harekete Geçti! Neyin Sinyalini Veriyor?

Desktop Ad

Mobile Ad

Cardano (ADA) holder’ları geçtiğimiz hafta içerisinde fiyatlar düşerken zor zamanlar geçirdi. Ancak DeFi sektörü açısından ele alındığında ilgide artış gözlendi. Cardano’nun merkezi olmayan borsa (DEX) günlük hacmi 23 milyon ADA’yı aştı.

ADA’da DEX Hacmi

DEX hacimlerindeki artışa rağmen Cardano için TVL (kilitlenen toplam değer) düştü. Artemis’in verileri, Cardano’nun TVL’sinin 430 milyon dolardan 230 milyon dolara düştüğünü ortaya çıkardı. TVL’deki bu düşüş, Cardano ağındaki dApp’lere olan ilginin eksikliğinden kaynaklanabilir. Cardano’yu olumsuz yönde etkileyebilecek bir diğer faktör de ağda meydana gelen NFT işlemleri olabilir. Geçtiğimiz ay içerisinde Cardano ağındaki popüler NFT’lerin taban fiyatında ve genel işlem hacminde büyük bir düşüş yaşandı. BinanceTR'den 21 Milyon TL Değerinde Ödül Havuzu Sizi Bekliyor! Katılmak ve kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.. BinanceTR’ye bu linkten üye olup ilk kriptonuzu alın!

Cardano’nun ekosistemine olan ilginin azalması, protokolü ciddi şekilde etkileyebilir ve ADA’nın fiyat hareketi üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Yazı kaleme alındığında ADA 0,4489 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca ADA fiyatı, düşüş eğiliminin göstergesi olarak çok sayıda düşük en düşük ve en düşük en yüksek seviyeleri sergiledi. Daha sonra ADA fiyatı 0,512 dolar ile 0,421 dolar seviyeleri arasında işlem gördü. 0,512 dolar seviyesi bu dönemde birçok kez test edildi.

ADA’da Teknik Görünüm

ADA fiyatı yeniden test edip 0,512 dolar seviyesini tekrar zayıflatırsa, ileriye dönük fiyat açısından bir geri dönüş olasılığı olabilir. Ancak yazı kaleme alındığında veriler ADA’nın yükseliş amacını desteklemiyor. ADA için göreceli güç endeksi (RSI) önemli ölçüde düşüş göstererek yükseliş momentumunun düştüğüne işaret etti. Üstelik Cardano’nun CMF’si (Chaikin Para Akışı) da önemli ölçüde geriledi.

Bu durumda ADA’ya akan paranın önemli ölçüde azaldığını gösterebilir. ADA ile ilgili diğer bir endişe verici faktör de hızının azalması olacak. Düşen hız, ADA’nın işlem görme sıklığının son birkaç gün içinde önemli ölçüde azaldığını gösteriyor. Üstelik ADA’nın MVRV oranı önemli ölçüde düşmüştü. Bu durumda çoğu adresin kârlılığının düştüğünü gösteriyordu. ADA’nın Long/Short oranının da düşmesi, ADA’yı tutan uzun vadeli adreslerin sayısının düştüğünün işareti olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Mobile Ad

Desktop Ad

AD

Cardano Catalyst Project - Discover and Vote for our proposals in Fund 12 by July 11, 2024 11:00 UTC

If you are you using your ADA to vote in Cardano’s Project Catalyst don’t forget to voice your vote. We would be excited if you can see, comment, share and vote for us.Vote for Us


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-bu-m...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
Cardano Cephesinde Neler Oluyor? İşte Dikkat Çeken Veriler ve Gelişmeler
CoinTürk
Cardano Cephesinde Neler Oluyor? İşte Dikkat Çeken Veriler ve Gelişmeler

last Tuesday at 12:00 AM

·

34 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)