Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/04/2024

·

154 views


Cardano’da (ADA) Bitcoin Rüzgarı! Altcoinde Veriler Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Bitcoin'deki düşüş eğilimi, Cardano dahil olmak üzere birçok kripto para birimini etkiledi. Cardano'nun fiyatı son yedi günde %12'den fazla düştü ve bu düşüş eğilimi devam ediyor. Teknik göstergeler, ADA'da düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano’da (ADA) Bitcoin Rüzgarı! Altcoinde Veriler Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Bitcoin (BTC) düşüş eğilimini sürdürürken, Cardano’da (ADA) dahil olmak üzere çoğu kripto para birimi bundan etkilendi. Ancak uzmanlara göre, tarihi veriler ADA’nın bir boğa rallisi başlatma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Kripto para piyasası Bitcoin’i takip etme eğiliminde ve lider kripto para biriminin değeri 66 bin doların altına düştüğünden beri çoğu kripto grafiği de düşüş eğilimine döndü. Cardano bir istisna değil çünkü değeri son yedi gün içerisinde %12’den fazla düştü.

ADA’da Analitik Raporları

21milyon.com web sitesine göre yalnızca son 24 saat içinde token’ın fiyatı %3’ün üzerinde düştü. Yazı kaleme alındığında ADA, 20 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle 0,5666 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve bu da onu 9. en büyük kripto para birimi yapıyor. Kripto para biriminin fiyatındaki düşüş piyasa duyarlılığını olumsuz etkiledi. Santiment’in verilerine göre ADA’nın ağırlıklı duyarlılığının düştüğünü. Yani bu durum düşüş eğiliminin baskın olduğunu ortaya koyabilir.

Bununla birlikte kripto para alanındaki popülaritesini yansıtan sosyal hacmi yüksek kaldı. Ek olarak popüler bir ADA analisti olan Cardano Dapp, yakın zamanda ilginç bir tarihi olayı vurgulayan bir tweet yayınladı. BTC’nin fiyatı en son ATH’ye ulaştığında, ADA’nın trendi takip etmesi ve ATH’ye ulaşması 90 gün daha sürdü.

ADA Fiyat Analizi

BTC’nin fiyatı birkaç gün önce 73 bin dolara ulaştığından, eğer tarih tekerrür ederse yatırımcılar ADA’nın yakında bir boğa rallisine başlayacağına şahit olabilirler. Ayrıca ADA’nın MVRV oranının yazı kaleme alındığında %-23,6 seviyesinde yer alıyor. Belirtilen kadar düşük MVRV oranları genellikle trendin tersine dönmesini tetikleyebilir. Ayrıca ağ/değer (NVT) oranı da keskin bir düşüş kaydetti. Metrik düştüğünde bu durum bir token’ın değerinin düşük olduğunu gösterir ve önümüzdeki günlerde fiyat artış eğiliminin sinyalini verebilir.

Yukarıda belirtilen ölçümler yükseliş eğilimi gösterse de teknik göstergeler ADA’da düşüş eğilimi gösterdi. Örneğin, MACD piyasada açık bir düşüş eğilimi sergiledi. Para akışı endeksi (MFI) bir düşüş kaydetti ve nötr seviyenin daha da altına doğru ilerledi. Göreceli güç endeksi (RSI) de benzer bir düşüş eğilimi izledi ve bu da fiyatların düşüş ihtimalinin yüksek olduğunu gösterebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-bitc...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
Tam Yüzde 1218’lik Yükseliş Ne Anlama Geliyor? İlk 10’daki Altcoinde Balinalar Harekete Geçti!
CoinTürk
Tam Yüzde 1218’lik Yükseliş Ne Anlama Geliyor? İlk 10’daki Altcoinde Balinalar Harekete Geçti!

yesterday at 11:25 PM

·

12 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)