Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/20/2024

·

76 views


Cardano’da (ADA) 5 Dolar Beklentisi Heyecan Yarattı! Analiste Göre Yüzde 706 Yükselebilir

Cardano (ADA) Bitcoin fiyatının 73.000 doların üzerine yürüdüğü süreç de dahil olmak üzere bazı kısa vadeli fiyat dalgalanmaları yaşadı ve yatırımcılarında hayal kırıklığı yarattı. Ancak buna rağmen Ali...

Cardano’da (ADA) 5 Dolar Beklentisi Heyecan Yarattı! Analiste Göre Yüzde 706 Yükselebilir

Cardano (ADA) Bitcoin fiyatının 73.000 doların üzerine yürüdüğü süreç de dahil olmak üzere bazı kısa vadeli fiyat dalgalanmaları yaşadı ve yatırımcılarında hayal kırıklığı yarattı. Ancak buna rağmen Ali Martinez, 5 dolar seviyesine doğru önemli bir yükselişin mümkün olduğunu vurgulamaya devam ediyor.

Cardano (ADA) Fiyatı Yükselir Mi?

Ali Martinez’in ortaya koyduğu bu yükseliş beklentisi, ADA’nın geçmişte yaşamış olduğu fiyat hareketlerini takip ediyor ve önceki piyasa döngüleriyle paralellik gösteriyor.

Son 24 saat içinde kripto paralarda yaşanan bu düşüş Cardano’nun fiyatı üzerinde de olumsuz etki yarattı. Ayrıca, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından belirtilen topluluk içindeki son “FUD” (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) da fiyat düşüşüne katkı sağladı.

Yaşananlar, ADA’nın 0,8 dolar seviyesini aşmasına yönelik fiyat hareketini şimdilik engellemiş görünüyor.

Yaşananlara rağmen, ünlü analist Ali Martinez ADA konusunda iyimserliğini koruyor. X’te yapmış olduğu paylaşımda Martinez, Cardano’nun için yaşanan mevcut fiyat hareketi ile 2018’den 2021’e kadar geçen süreç arasında paralellikler yaşandığını belirterek bir yükselişin yaşanabileceğini belirtti.

Bahsedilen dönemde ADA 0,025 dolar ile 0,1 dolar arasında bir aralıkta işlem görmüştü.

Bunlara rağmen 2020’nin son döneminde yaşanan sert bir fiyat hareketi sonrası ADA, ATH’si olan 3,10 dolara doğru hareket etmişti.

Bu fiyat hareketine dikkat çeken Martinez, Cardano’da yaşanan son son durumun geçtiğimiz boğa döngüsünde gerçekleşen kırılım öncesi aşamayla benzerlik gösterdiğini belirtti. Analist, ADA’nın yakın bir tarihte 0,55 dolar ile 0,8 dolar arasında fiyatlanabileceğini belirtirken ardından fiyatın potansiyel bir biçimde 1,7 dolara hareket edebileceğini belirtti.

Eğer bu durum gerçekleşirse Martinez, fiyatın potansiyel bir biçimde 2024’ün sonuna kadar 5 dolara kadar ulaşabileceğini belirtiyor. 5 dolar seviyesine ulaşması durumunda, ADA’nın mevcut fiyatı olan 0,6203 dolardan %706’lık bir artış yaşaması gerekecek.

Analistin Eski ADA Tahmini Doğruydu

Ali Martinez’in geçmişte yapmış olduğu fiyat tahminleri de önemli ölçüde doğru çıkmıştı. Martinez, Cardano için potansiyel bir düzeltme dönemine yönelik tahminde bulunmuş ve yükselen piyasada dikkatleri üzerine çekmişti.

Yazım saati itibariyle Cardano (ADA) 0,6135 dolar seviyesinde işlem görüyor ki bu, kripto paranın %1,79 düştüğü anlamına geliyor. ADA’nın market hacmi benzer bir oranda düşüş yaşadı ve 21,7 milyar dolara geriledi. ADA’nın 24 saatlik işlem hacminde ise yaşanan %13’lük düşüş sonrası 925 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-5-do...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Analist Yorumu: Bu Altcoin Uzun Süre Devam Edebilecek Ayı Baskısıyla Karşı Karşıya
CoinTürk
Analist Yorumu: Bu Altcoin Uzun Süre Devam Edebilecek Ayı Baskısıyla Karşı Karşıya

last Friday at 4:15 PM

·

15 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)