Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/09/2024

·

98 views


Cardano’da (ADA) 1 Dolar Sesleri! İşte Potansiyel Direnç Seviyeleri!

Cardano'da (ADA) fiyat yükselişi sürüyor. ADA için potansiyel hedef 1 dolar seviyesinde bulunuyor. Yatırımcılarının ADA'ya güveninin giderek azaldığı düşünülüyor. Piyasa etkisi: Pozitif

Cardano’da (ADA) 1 Dolar Sesleri! İşte Potansiyel Direnç Seviyeleri!

Cardano (ADA) bir haftalık süre içerisinde önce önemli bir direnç seviyesini aşarak yatırımcıların dikkatini çekti. Yapılan araştırmalar tüm piyasayı kasıp kavuran meme coin furyasının Cardano ağına da etki edebileceği yönündeydi. Cardano ağında gerçekleşen faaliyetlerde ve yeni kullanıcılarda bir artış yaşanabileceği, bunun olumlu bir biçimde sonuçlanabileceği belirtiliyor. Teknik analiz tarafında inceleme yapıldığında, ADA’nın kritik direnç seviyesi olan 1 dolara doğru yükselmesi bekleniyor.

Yüksek aralıklardaki talep cesaret vericiydi

Aşağıda görülen 12 saatlik fiyat grafiği ADA’nın yükseliş görünümüyle hareket ettiğini ortaya koyuyordu. RSI, yazım saati itibariyle 58,5 seviyesindeydi ve son günlerde momentum yavaşlamış da hala alıcılar için pozitif bir görünümü yansıtıyordu.

OBV tarafında da veriler benzer geliyordu. OBV’de 4 ve 5 Mart tarihlerinde gözle görülür düşüşler yaşanmış olsa da, daha sonra toparlandı ve ilerleyen günlerde güçlü bir geri dönüş gösterdi. Gösterge son dönemde görülen seviyelerin dip noktasına düşmediği sürece, alıcılar baskın taraf olduğu kabul edilmeye devam edilecekmiş gibi görünüyor.

Bu süreçte 0,787 dolar ve 0,917 dolar Cardano (ADA) için gelecekte dikkat edilecek temel direnç seviyeleri olarak kabul ediliyor. ADA’nın son üç aylık süre içerisinde işlem gördüğü fiyat bölgesinin genişliğini dikkate alındığında fiyat hareketinin 0,917 dolar seviyesine uzanması beklenilebilir. Bunun daha ötesinde, 1 dolar ve 1,24 dolar seviyeleri bir sonraki dirençler olacakmış gibi görünüyor.

Cardano’nun (ADA) Geleceği

Fiyat hareketlerine bakıldığında ve teknik göstergeler incelendiğinde güçlü yükseliş baskısını ortaya çıkıyormuş gibi görünüyor. Santiment tarafından yapılan ölçümler ise olayın bu kadar basit olmayabileceğini ortaya koyuyor. Fiyatlarda yükseliş yaşanıyor olmasına rağmen ortalama token yaşı Şubat ortasından bu yana düşüyormuş gibi görünüyor.

Bu gibi durumlar, yatırımcıların potansiyel kârlar almak adına tokenları çok fazla hareket ettirmesi şeklinde yorumlanır. Yatırımcılar arasında oluşan bu geleceğe dayalı inanç eksikliği, ADA’nın hızla yükselişi önünde büyük bir engel olabilir.

MVRV oranı, ADA yeni yerel zirvelere ulaşırken yatırımcılarının kârda olduğunu ortaya koydu. Ancak, Açık Faiz’e bakıldığnda son iki haftada bir düşüş yapısı içerisinde olduğu görülüyordu.

Ortalama token yaşı ölçümü ile bir araya geldiğinde, ortaya çıkan faktörlere bağlı olarak ADA’nın 0,91 dolara yükselmekte zorlanabileceği fikri ortaya çıkıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanoda-ada-1-do...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

yesterday at 4:16 PM

·

12 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)