Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5% w oczekiwaniu przyszły wzrost sieci

1 week ago    29 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Cardano wprowadza ważne zmiany w swoim łańcuchu bloków. Rzecz dotyczy przygotowania sieci na to, co nadejdzie w przyszłości.

Zwiększony rozmiar bloku w Cardano

W opublikowanym niedawno artykule na blogu IOHK czytamy, że sieć Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5%, aby zrobić miejsce na zwiększony ruch, którego oczekuje się w sieci. Wzrost o 8 KB powoduje, że całkowity rozmiar bloku wyniesie teraz 72 KB, co pozwoli na umieszczenie w nim większej liczby transakcji. Ma to umożliwić zwiększenie przepustowości danych i zapewnić możliwość skorzystania z sieci przez zdecydowanie większą liczbę użytkowników..

Innym czynnikiem, który uzasadnia zwiększenie rozmiaru bloku, jest oczekiwanie na zdecentralizowane aplikacje, które mają wkrótce pojawić się na blockchainie. Cardano wprowadziło wszakże smart kontrakty, ale jak na razie (przynajmniej z perspektywy postronnego obserwatora), czas na tym blockchainie jakby ponownie się zatrzymał. Wywołało to falę komentarzy na temat przyszłości Cardano:

Pamięć Plutusa zyskuje na sile

Tak czy inaczej, zespół deweloperski sieci poinformował o kolejnych ruchach, mających doprowadzić Cardano do przyszłej świetności i użyteczności w skali nieporównywalnej z innymi łańcuchami bloków. Oprócz wspomnianego zwiększenia rozmiaru bloku, sieć zwiększyła również liczbę jednostek pamięci skryptu Plutusa względem transakcji. W ramach rozszerzenia o 12,5%, liczba jednostek pamięci skryptowej Plutusa na transakcję wynosi teraz 11,25 miliona.

Plutus to framework, który umożliwia tę funkcjonalność. Rdzeń Plutusa służy do definiowania parametrów rozszerzonego modelu UTXO. Zdaniem zespołu ma to wyjątkowe zalety w porównaniu z różnymi modelami, które znajdują zastosowanie w innych blockchainach.

Platforma Plutus Application Framework (PAF) zapewnia ponadto dostęp do aplikacji i usług działających w sieci, a także powinna gwarantować pełną interoperacyjność w kontekście przeglądarek internetowych.

Dyrektor Cardano Architecture, John Woods, wyjaśnił, że ta zmiana została spowodowana rosnącym zapotrzebowaniem ze strony deweloperów. Ma ona pomóc twórcom w tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu zdecentralizowanych aplikacji na Cardano:

„Wzrost limitów pamięci Plutusa oznacza, że deweloperzy ​​mogą opracowywać bardziej wyrafinowane skrypty Plutusa lub że istniejące skrypty będą w stanie przetwarzać więcej elementów danych […] lub w inny sposób pozszerzać swoje możliwości.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Najbardziej interesują mnie praktyczne zastosowania blockchain i kryptowalut. Głęboko wierzę w tą technologię i z uwaga śledzę zmiany w tym zakresie. Jestem przekonany, że blockchain zmieni świat na dobre i to już niedługo. W BitHub pełnię obowiązki Redaktora Naczelnego. Staram się dbać o to, aby najważniejsze informacje ze świata kryptowalut docierały do Was w szybki i rzetelny sposób. Dostarczam Wam zarówno newsy, jak również dłuższe artykuły. Prywatnie hodluję BTC, ETH, LTC. Interesuję się modelarstwem oraz językiem i kulturą Japonii.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Bithub
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.