Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

11/24/2021

·

420 views


Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5% w oczekiwaniu przyszły wzrost sieci

Cardano wprowadza ważne zmiany w swoim łańcuchu bloków. Rzecz dotyczy przygotowania sieci na to, co nadejdzie w przyszłości. Zwiększony rozmiar bloku w Cardano W opublikowanym niedawno artykule na blogu IOHK czytamy, że sieć Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5%,...

Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5% w oczekiwaniu przyszły wzrost sieci

Cardano wprowadza ważne zmiany w swoim łańcuchu bloków. Rzecz dotyczy przygotowania sieci na to, co nadejdzie w przyszłości.

Zwiększony rozmiar bloku w Cardano

W opublikowanym niedawno artykule na blogu IOHK czytamy, że sieć Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5%, aby zrobić miejsce na zwiększony ruch, którego oczekuje się w sieci. Wzrost o 8 KB powoduje, że całkowity rozmiar bloku wyniesie teraz 72 KB, co pozwoli na umieszczenie w nim większej liczby transakcji. Ma to umożliwić zwiększenie przepustowości danych i zapewnić możliwość skorzystania z sieci przez zdecydowanie większą liczbę użytkowników..

Innym czynnikiem, który uzasadnia zwiększenie rozmiaru bloku, jest oczekiwanie na zdecentralizowane aplikacje, które mają wkrótce pojawić się na blockchainie. Cardano wprowadziło wszakże smart kontrakty, ale jak na razie (przynajmniej z perspektywy postronnego obserwatora), czas na tym blockchainie jakby ponownie się zatrzymał. Wywołało to falę komentarzy na temat przyszłości Cardano:

Pamięć Plutusa zyskuje na sile

Tak czy inaczej, zespół deweloperski sieci poinformował o kolejnych ruchach, mających doprowadzić Cardano do przyszłej świetności i użyteczności w skali nieporównywalnej z innymi łańcuchami bloków. Oprócz wspomnianego zwiększenia rozmiaru bloku, sieć zwiększyła również liczbę jednostek pamięci skryptu Plutusa względem transakcji. W ramach rozszerzenia o 12,5%, liczba jednostek pamięci skryptowej Plutusa na transakcję wynosi teraz 11,25 miliona.

Plutus to framework, który umożliwia tę funkcjonalność. Rdzeń Plutusa służy do definiowania parametrów rozszerzonego modelu UTXO. Zdaniem zespołu ma to wyjątkowe zalety w porównaniu z różnymi modelami, które znajdują zastosowanie w innych blockchainach.

Platforma Plutus Application Framework (PAF) zapewnia ponadto dostęp do aplikacji i usług działających w sieci, a także powinna gwarantować pełną interoperacyjność w kontekście przeglądarek internetowych.

Dyrektor Cardano Architecture, John Woods, wyjaśnił, że ta zmiana została spowodowana rosnącym zapotrzebowaniem ze strony deweloperów. Ma ona pomóc twórcom w tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu zdecentralizowanych aplikacji na Cardano:

„Wzrost limitów pamięci Plutusa oznacza, że deweloperzy ​​mogą opracowywać bardziej wyrafinowane skrypty Plutusa lub że istniejące skrypty będą w stanie przetwarzać więcej elementów danych […] lub w inny sposób pozszerzać swoje możliwości.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Najbardziej interesują mnie praktyczne zastosowania blockchain i kryptowalut. Głęboko wierzę w tą technologię i z uwaga śledzę zmiany w tym zakresie. Jestem przekonany, że blockchain zmieni świat na dobre i to już niedługo. W BitHub pełnię obowiązki Redaktora Naczelnego. Staram się dbać o to, aby najważniejsze informacje ze świata kryptowalut docierały do Was w szybki i rzetelny sposób. Dostarczam Wam zarówno newsy, jak również dłuższe artykuły. Prywatnie hodluję BTC, ETH, LTC. Interesuję się modelarstwem oraz językiem i kulturą Japonii.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/altcoin/c...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Bithub

See more
Twórca Cardano (ADA) zainteresowany kupnem portalu CoinDesk
Bithub
Twórca Cardano (ADA) zainteresowany kupnem portalu CoinDesk

01/20/2023

·

57 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X