Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/19/2024

·

49 views


Cardano Yorumları: Cardano (ADA) Roketleri Ateşleyip 7 Dolar Olabilir! Analist Açıkladı

Ali Martinez'e göre ADA'nın 7 doları geçebileceği öngörülüyor. Geçmiş grafik benzerlikleri ve analizin ardından ADA'nın yükselişi bekleniyor. ADA'nın fiyatı 0,4924 dolar seviyesinde bulunuyor. Piyasa etkisi: Pozitif

Cardano Yorumları: Cardano (ADA) Roketleri Ateşleyip 7 Dolar Olabilir! Analist Açıkladı

Piyasa değerine göre sıralama yapıldığında ilk 10 içerisinde 8. sırada yer alan Cardano (ADA), geçtiğimiz yılın sonunda yaşadığı yükselişin ardından düşüşe geçti ve bu durum yatırımcılarının canını sıkıyor. Ancak, son dönemin adından sıkça söz ettiren analisti Ali Martinez ADA yatırımcılarının içini rahatlatabilecek bir analiz . Kripto analisti, ADA’nın bir sonraki boğa sürecinde 7 doları geçebileceğini belirtti.

Cardano Ne Zaman 7 Dolara Ulaşacak?

X’te son dönemde yaptığı analizlerle dikkatleri üzerine çeken Ali Martinez, ADA’nın fiyat grafiğinin 2020 trendini ile benzerlik gösterdiğini belirtirken altcoinin fiyatının 7 dolarlık hedefe ulaşabileceğini belirtiyor. ADA, COVID-19 salgını döneminde dev bir çöküş yaşamasının ardından, 2021 yılının Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolara kadar yükselmişti.

Dahası Martinez daha derinlemesine bir inceleme yaptı ve Cardano’nun mevcut konsolidasyon aşamasında da benzer bir modelin geçmişle paralellik gösterdiğini ortaya çıkardı. 2021 yılında yaşanan boğa süreci Cardano’nun fiyatının yaklaşık %3000 değer kazanmasının yolunu açtı. Martinez’e göre ise bu sefer ADA fiyatı 0,49 dolar olan mevcut seviyesinden %1.300’lük bir artış yaşayacak.

Tarihin kendisini tekrarlaması durumunda ADA’nın yaklaşık 3 ay sonra Mart ayı döneminde yukarı yönlü bir fiyat hareketi gerçekleştireceğini de ortaya koydu. Yaşanacak ilk yükselişin 0,80 dolara kadar olabileceğini belirten analist ardından 0,60 dolara kadar bir geri çekilme yaşanabileceğini de belirtti. Bir diğer yandan ADA fiyatının 7 dolara kadar yükselebileceğini de belitiyor.

Bundan yaklaşık 9 gün önce 10 Ocak’ta Martinez, Cardano fiyat grafiğinde bir satın alım yaşandığına dikkat çekmişti. ADA’nın Fibonacci 0,618 geri çekilme seviyesine geldiğini belirtmişti.

Bu sinyal doğru çıkarsa, $ADA 0,55 dolarlık direnci aşarak potansiyel olarak 0,69 dolarlık daha yüksek hedeflere doğru yol alabilir ve hatta muhtemelen 0,93 dolara ulaşabilir.

Bunun yanı sıra, ADA fiyatı son dönemde yaşadığı önemli düşüşler nedeniyle önünde bulunan direnç bölgesini bir türlü aşamadı. Dahası, direnç seviyesinden uzaklaşmasına sebep olan düşüşe bağlı olarak 0,50 dolar seviyesinin de altına geriledi.

ADA’nın değeri bugün %4’ün üzerinde düşerek 0,049 dolara geriledi. Bunun yanı sıra aylık kayıplarını %15’nin üzerine çıktı ki bu son 20 günde yatırım yapan kişiler adına çok büyük bir rakamı temsil ediyor.

ADA’nın piyasa değeri yaşanan son düşüşlerin ardından 17,3 milyar dolara geriledi. Fiyatta yaşanan düşüşe rağmen işlem hacminde %50,71 gibi inanılmaz bir artış yaşandı ve sonuç olarak 427,28 milyon dolar seviyesine yükseldi. Geçtiğimiz yılın sonunda ADA fiyatı 0,62 dolar seviyesini aştı ve 2023 yılının son haftasında 1 ayın en yüksek seviyesine kadar yükseldi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-yorumlari-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”

yesterday at 2:05 AM

·

10 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)