CardanoCardano

Ağ son aylarda birkaç dönüm noktasına ulaştı. Cardano ekosistemi üzerine inşa edilen 517’den fazla projeden bahseden bir tweet’e yanıt olarak Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, dApp’lerin sayısında bir patlama olabileceğini ima etti. IOHK CEO’su, ”Haziran’dan sonra Vasil hard fork’u gerçekleştiğinde büyük bir dalga gelecek” dedi. Cardano kurucusu, kilitlenen toplam değerdeki (TVL) büyümenin yeni başlamış olabileceğini ima ederken benzer bir yanıt verdi. Söz konusu yükseltme, Cardano topluluğunun önde gelen bir üyesi olan merhum Bulgar matematikçi Vasil Dabov’un adını taşıyor. Yükseltmenin bu Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Cardano üzerine inşa edilen 517’den fazla projeyle ağ, son aylarda birkaç dönüm noktasına ulaştı. Merkezi olmayan bir finans (DeFi) sistemine veya genel olarak DeFi protokollerine yerleştirilen kripto varlıklarının toplam değeri, kilitli toplam değer (TVL) olarak adlandırılır. DefiLlama’dan alınan verilere göre, Cardano ekosisteminde kilitli toplam değer şu anda 192,5 milyon dolar.

binance

Moving the chains. A large wave will come after June when the Vasil hardfork happens https://t.co/TySPIBLQLi

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) March 14, 2022


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!