Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/10/2024

·

127 views


Cardano Yatırımcıları ADA Biriktirmeye Devam Ediyor: İşte Dikkat Çeken Veriler

Cardano cephesinde dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Buna göre yatırımcı davranışları ADA yükselişini tetikleyebilir. Analistlere göre ADA fiyatında ilk hedef 0,5 dolar seviyesi. Piyasa etkisi: Pozitif

Cardano Yatırımcıları ADA Biriktirmeye Devam Ediyor: İşte Dikkat Çeken Veriler

Cardano’nun (ADA) ay boyunca süren direnç çizgisini aşan fiyatı 0,5 dolar ve üzerine yükselişi destekleyebilir. Cardano’nun fiyatı yatırımcıların davranışlarından etkilenmeye devam ediyor ve bu da ADA’nın kurtarıcısı olabilir. Arzda kısa vadeli yatırımcılardan orta vadeli yatırımcılara doğru kayda değer bir değişim görüldü. Kısa vadeli yatırımcılar varlıklarını bir aydan daha kısa bir süre tutma eğilimindeyken orta vadeli yatırımcılar bir yıla kadar varlıklarını tutuyor.

ADA Cephesinde Neler Oluyor?

Üç hafta içinde kısa vadeli trader’ların arzı %21,64’ten %14,23’e düştü. %15’in altındaki bu düşüş ise yatırımcıların ADA sahiplerini satış yerine varlıklarını tutmaya motive eden inancının arttığının kanıtı olabilir. Aynı zamanda orta vadeli sahipleri artık tüm ADA arzının %50,63’ünü elinde tutuyor. Bu çok önemli çünkü kısa vadeli yatırımcılar satışa daha yatkın ve onlardan orta vadeli yatırımcılara geçiş bir güven işareti.

Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranında görüldüğü gibi bu yükseliş muhtemelen ileriye dönük olarak artabilir. MVRV oranı yatırımcının kar veya zararını değerlendirir. Cardano’nun 30 günlük MVRV’si %8,4 düştü ve kayıplara işaret ederek potansiyel olarak birikime yol açıyor.

Tarihsel olarak ADA düzeltmeleri %8 ila %18 MVRV aralığında meydana geliyor ve bu da burayı bir fırsat bölgesi olarak gösterebilir. Dolayısıyla yatırımcılar cüzdanlarına ADA eklemeyi tercih ederse altcoin önemli bir büyüme görebilir.

ADA Grafik Analizi

Bu yazının yazıldığı sırada 0,46 dolardan işlem gören Cardano’nun fiyatı 0,46 dolardaki direncin üzerinde kapanmaya yakın. Bunu desteğe çevirmek ADA’nın 0,50 dolara yükselmesini sağlamak için çok önemli. Altcoin bu seviyeyi yalnızca iki kez kırdı ancak ay boyu süren direnç olan 0,51 doları hiçbir zaman aşmadı.

Yukarıda belirtilen ipuçlarının yardımıyla Cardano’nun fiyatı bu direnci kırarak 0,55 dolar ve ötesine doğru ilerleyebilir. Öte yandan, başka bir başarısız ihlal ADA’nın 0,46 doların altına düşmesine neden olabilir. Bu, 0,42 dolara bir düşüşe işaret edecek ve bu da yükseliş tezini geçersiz kılacak ve ADA’yı 0,40 dolar seviyesine gönderebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-yatirimcil...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

41 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)