Cardano w obliczu ogromnego wzrostu zainteresowania kupujących

Cardano Center 1 month ago Report
Telegram LinkedIn

Sieć Cardano (ADA) odnotowała ogromny wzrost liczby prywatnych osób kupujących token odzwierciedlony w saldach w portfelach posiadaczy krótkoterminowych. Zgodnie z danymi on-chain dostarczonymi przez Glassnode, liczba portfeli utrzymujących kryptowalutę ADA przez 30 dni lub mniej wzrosła o 186%.

Dane sugerują, że inwestorzy krótkoterminowi posiadają 36% podaży kryptowaluty. Tak silny wzrost zainteresowania krótkoterminowego może być związany zarówno z warunkami rynkowymi, jak i fundamentalnymi, w jakich obecnie znajduje się Cardano.

Rynek kryptowalut odczuwa ulgę

Po wczorajszej podwyżce stóp o 50 pb przez FED, duża część rynku kryptowalut odczuła ulgę, co doprowadziło do niezwykle krótkiego wzrostu na rynku, a niektóre aktywa zyskały nawet 40% w ciągu jednej świecy dziennej.

ADA ChartŹródło: TradingView


Cardano również skorzystało z ulgi na rynku i zyskało 17% na swojej wartości, przynosząc nadzieję niektórym długoterminowym inwestorom. Skok ceny mógł przyciągnąć wielu inwestorów detalicznych, którzy szukali wejścia w kryptowaluty.

Cardano stale się rozwija

Na początku kwietnia sieć Cardano posiadała 300 milionów dolarów w środkach ulokowanych w ramach różnych zdecentralizowanych platform i w smart kontraktach.
Jak na razie Cardano czeka na dostarczenie różnych zdecentralizowanych rozwiązań i projektów, takich jak stablecoin Djed, który powinien stać się pomostem między walutami tradycyjnymi – fiducjarnymi a podstawową monetą Cardano. Aktualnie Djed dostępny jest w ramach testnetu.

W chwili publikacji cena ADA kształtuje się na poziomie 0,785 USD i podąża za globalnymi ruchami na rynku kryptowalut. Całkowita strata wartości ADA od momentu ATH wynosi obecnie około 74%.

Original Source: https://www.cardanocenter.pl/cardano-w-obliczu-ogromnego-wzrostu-zainteresowania-kupu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
GADA Finance is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on June 29, 2022
Being the first permissionless and community-governed launchpad on Cardano, we intend to raise funds through a public ISPO which will enhance the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Cardano Center