Logo
Cardano Ecosystem

Kryptomagazin SK

12/15/2022

·

143 views


Cardano vstupuje do najočakávanejšej éry Voltaire, ktorá má spôsobiť revolúciu. Čaká nás raketový rast?

Cardano vstupuje do finále. Zdroj: Shutterstock.com/JLStock Ekosystém Cardano naďalej vzbudzuje veľký záujem investorov a tento stav bude s veľkou pravdepodobnosťou pretrvávať aj v nasledujúcom roku 2023....

Cardano vstupuje do najočakávanejšej éry Voltaire, ktorá má spôsobiť revolúciu. Čaká nás raketový rast?
Cardano vstupuje do finále
Cardano vstupuje do finále. Zdroj: Shutterstock.com/JLStock

Ekosystém Cardano naďalej vzbudzuje veľký záujem investorov a tento stav bude s veľkou pravdepodobnosťou pretrvávať aj v nasledujúcom roku 2023. Komunita má totiž veľké očakávania pred érou Voltaire, ktorá má spôsobiť revolúciu vo svete kryptomien. Čo všetko môžeme očakávať?

Blockchain Cardano zavŕši najočakávanejšou érou Voltaire plán, ktorý sa skladá z 5 dôležitých období. Od spustenia v roku 2017 sa táto sieť dostala na absolútny vrchol najznámejších a najrozšírenejších kryptomenových sietí. Cieľom bolo hlavne predstavenie technológie blockchainu ľuďom, ktorí majú zhoršený prístup k štandardným financiám. To však nie je všetko. Ekosystém rozdelil svoje hlavné ciele do 5 etáp, ktoré mali za úlohu zlepšiť škálovateľnosť, interoperabilitu a udržateľnosť. Cardano sa vďaka týmto strategickým cieľom stáva vysoko výkonným a žiadaným blockchainom.

👀Significant increase in the number of Plutus based #smartcontracts on the Cardano blockchain.🆙🚀 pic.twitter.com/DCJZsDthQ0

— Cardano Foundation (@Cardano_CF) December 8, 2021

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Do dnešného dňa boli splnené ciele 4 etáp. Prvá éra Byron mala za cieľ spustenie siete a predaja natívneho tokenu ADA. Okrem toho boli vytvorené kryptomenové peňaženky Daedalus a Yoroi. Po skončení Byronu prišla éra Shelley, ktorej cieľom bolo zapracovať na decentralizácii. V predošlej fáze bola totiž sieť naďalej riadená federatívne.

Fázou Shelley sa tak sieť postupne stala decentralizovanou, takže ju riadila komunita prostredníctvom stakingového programu v sieti Etherea. Prvý veľký zlom nastal v roku 2021 spustením éry Goguen, v ktorej boli nasadené inteligentné kontrakty. Komunita sa následne pustila do ďalšieho cieľa – zlepšiť škálovateľnosť v ére Basho. Používateľom tak bolo umožnené pracovať s decentralizovanými aplikáciami a NFT.

We’re now at the dawn of Cardano’s fifth development phase.

Having looked at previous phases in recent threads, let’s see what #Voltaire will bring to #Cardano.

🧵 1/n pic.twitter.com/t4EI4YBloM

— Input Output (@InputOutputHK) November 18, 2022

Finálna éra Voltaire by podľa slov predstaviteľov siete mala spôsobiť revolúciu. Cieľom je, aby sa sieť dostala do stavu úplnej decentralizácie a sebestačnosti prostredníctvom komunitného hlasovacieho systému a pokladnice. Používatelia tak budú mať budúcnosť sieti a altcoinu vo vlastných rukách. Každý návrh, aktualizácia a vývoj prejde hlasovaním. Na financovanie návrhov bude slúžiť pokladnica. Prvé práce éry Voltaire už boli spustené vďaka projektu Catalyst.

Tým, že Cardano každoročne patrí k absolútnym lídrom vo vývoji, môžeme očakávať, že altcoin ADA konečne naplní svoj potenciál. Vo svete kryptomien ho totiž stále označujú ako „najpodhodnotejšiu kryptomenu v TOP 10“.

Prečítaj si tiež: „Veľkým hráčom už nezostali žiadne kryptomeny, ktoré by mohli predať. Bitcoin sa odrazí,“ myslí si miliardár Arthur Hayes

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Kryptomagazin SK

ORIGINAL SOURCE

https://kryptomagazin.sk/cardano-vstupuj...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Kryptomagazin SK

See more
Majitelia cardana pozor: Sieť čaká masívny update
Kryptomagazin SK
Majitelia cardana pozor: Sieť čaká masívny update

02/26/2023

·

21 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics