Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

12/28/2023

·

58 views


Cardano vs. XRP. Który altcoin ma większe szanse dobić do 1 USD? | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja gru 28, 2023 88 Nowy sezon na altcoiny to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży kryptowalut. Nie ma gwarancji, że tzw. altseason dojdzie do...

Cardano vs. XRP. Który altcoin ma większe szanse dobić do 1 USD? | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja gru 28, 2023 88

FlyingAtom Kantor 420

Nowy sezon na altcoiny to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży kryptowalut. Nie ma gwarancji, że tzw. altseason dojdzie do skutku, ale nie przeszkadza to analitykom w snuciu różnego rodzaju prognoz i scenariuszy na przyszłość. Dotyczą one poszczególnych tokenów, ale również ich grup i par, które są w jakiś sposób powiązane. Ciekawym zestawieniem, jakie pojawiło się ostatnio w sieci jest porównanie potencjału Cardano i XRP. Zapewne zwolennicy obu projektów są gotowi wskazać całą listę różnic. Jednak to co je aktualnie łączy, to cel, którym jest przebicie bariery 1 USD. Który altcoin ma szansę zrobić to jako pierwszy?

Cardano i XRP na drodze do 1 USD. Który altcoin zrobi to jako pierwszy?

Każda kryptowaluta posiada pewne specyficzne cechy i możliwości. Jednak istnieje wiele projektów, które łączy wspólny cel. Spośród najpopularniejszych kryptowalut, Cardano i XRP to dwa tokeny, które aktualnie próbują przebić barierę 1 USD. Eksperci i inwestorzy zaczynają się zastanawiać, kto ma szansę zrobić to jako pierwszy.

Jak zauważył analityk rynku kryptowalut, działający pod pseudonimem CoinsKid, w poście na X z 28 grudnia, wskaźniki analizy technicznej są nieco bardziej po stronie XRP. Jako podstawę tej oceny, CoinsKid wskazał podsumowanie ostatnich trendów na platformie analitycznej TradingView. Dane z platformy pokazują, że dla XRP dominują trendy „zdecydowany zakup”, bez wskazań sprzedaży . W przypadku Cardano dane najczęściej wskazują opcję „kup”, ale dwukrotnie pojawiła się sugestia „sprzedaj”.

Popularny analityk ERGAG CRYPTO zasugerował niedawno, że XRP ma w najbliższym czasie solidnie przebije barierę 1 USD. Użytkownik napisał ostatnio w poście na X, że XRP może dotrzeć nawet do przedziału 1,30-1,50 USD. Warto jednak pamiętać, że ERGAG CRYPTO wielokrotnie prognozował już niezwykle byczą przyszłość dla Ripple, co raczej się nie sprawdzało.

W przypadku Cardano eksperci wydają się być bardziej ostrożni. Analityk LuckSide Crypto ocenił, że najbliższe dni będą kluczowe dla ADA i kursu jaki może obrać w niedalekiej przyszłości. Jako istotny punkt zwrotny wskazał próg 0,7 USD. Przebicie tego progu może pomóc w dalszych wzrostach. Ekspert ostrzegł jednak, że pewne nieprzewidziane zdarzenia mogą spowodować spadek nawet do 0,4 USD.

Zobacz też: Niedźwiedzie przejmą inicjatywę? Topowy altcoin na rozdrożu

Co jeszcze warto obserwować?

Analiza techniczna i obserwacja bieżących trendów są oczywiście ważnymi czynnościami. Jednak warto obserwować również inne czynniki, które mogą sygnalizować w jakim kierunku może pójść dany projekt. W przypadku XRP kluczowe może okazać się ostateczne rozstrzygnięcie sporu z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Pozytywny wynik w tej sprawie może pomóc we wzrostach kursu. Nie ma gwarancji, że tak będzie, ale do tej pory pozytywne wieści w tej sprawie poprawiały kondycję tokena.

W przypadku Cradano, analitycy zwracają uwagę, że ADA wyróżnia się dzięki znaczącym działaniom w ramach platformy GitHub w ciągu ostatnich 30 dni, co sugeruje wzmożone wysiłki na rzecz rozbudowy powiązanego ekosystemu. W tym roku Cardano uruchomiło blisko 10 000 smart kontraktów. Obserwowanie dalszego rozwoju w tym obszarze może mieć spore znaczenie.

Ostatecznie trzeba pamiętać, że rynek kryptowalut jest dynamiczny. Wobec czego lider może zmieniać się z dnia na dzień. Co więcej, może okazać się, że wydarzy się coś niespodziewanego. Wówczas zamiast wyścigu „w górę”, możemy obserwować bolesne spadki.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

BlogPrezesa

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/cardano-v...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bithub

See more
Przyszłość kryptowalut zagrożona? Rozpaczliwy apel twórcy Cardano | BitHub.pl
Bithub
Przyszłość kryptowalut zagrożona? Rozpaczliwy apel twórcy Cardano | BitHub.pl

02/15/2024

·

15 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)