Logo
Cardano Ecosystem

Uzmancoin

10/28/2021

·

517 views


Cardano ve Etiyopya anlaştı, Hoskinson imzayı attı

Etiyopya hükumeti ve Cardano arasında, öğrenci ve öğretmen performanslarının blok zinciri teknolojisinde saklanabilmesini amaçlayan ve toplamda 5 milyon öğrenciyi kapsayan anlaşma bugün resmen hayata geçti. Afrika turunun Etiyopya ayağında bulunan IOG CEO'su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson da ortaklığın...

Cardano ve Etiyopya anlaştı, Hoskinson imzayı attı

Afrika’da bir dizi görüşmelerde bulunmak için Kenya, Mısır, Burundi, Güney Afrika ve Etiyopya gibi ülkelerden oluşan bir iş gezisine çıkan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Etiyopya Eğitim Bakanlığı’yla önemli bir anlaşmaya imza attı.

Taraflar arasında aylar önce sağlanan anlaşmanın imza töreninde kendisi de bulunan Hoskinson, Twitter hesabından “Etiyopya’nın eğitim sisteminin dijital dönüşümünü sağlamak amacıyla Eğitim Bakanlığı’yla birlikteydik. Hedefimizde 5 milyon öğrenci var” dedi.

Dropped by the MOE today to discuss the digital transformation of Ethiopia’s educational credentials. Five million students on schedule pic.twitter.com/FGhguPDW2q

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) October 28, 2021

Hatırlanacağı üzere, 2018 yılında da IOHK ile Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanlığı arasında yerel geliştiricilere blok zinciri teknolojisi eğitimi ve tarım sektöründe Cardano kullanımı gibi alanları kapsayan bir mutabakat anlaşması imzalanmıştı.

100 milyon dolarlık yatırım

Hoskinson ayrıca Güney Afrika, Zanzibar ve Burundi hükumetleriyle de kısa süre önce eğitim ve ekonomi odaklı çeşitli anlaşmalar imzaladı. Cardano ve IOG bu anlaşmaları, blok zinciri teknoloji firması EMURGO’nun merkeziyetsiz finansı geliştirmek ve kıta genelinde blok zinciri ve IT eğitimi sağlamak için yaptığı 100 milyon dolarlık yatırımla destekleniyor.

Köye güneş enerjisi panelleri…

Geçtiğimiz günlerde IOG, teknoloji firması World Mobile Group ile de ortaklık kurmuştu. World Mobile Group, Tanzanya’daki bir köye de güneş enerjisiyle çalışan paneller kurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Uzmancoin

ORIGINAL SOURCE

https://uzmancoin.com/cardano-ve-etiyopy...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Uzmancoin

See more
Cardano kurucusundan Twitter’a Dogecoin teklifi
Uzmancoin
Cardano kurucusundan Twitter’a Dogecoin teklifi

10/29/2022

·

246 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X