Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/19/2024

·

89 views


Cardano Ve Ethereum Rekabetinde Kim Önde? ADA Coin Fiyatında Son Durum

Son zamanlarda kripto dünyasında fiyat hareketliliğinin etkisiyle geliştirici aktivitesinde de artışlar göze çarpıyor. Cardano (ADA) geliştirici faaliyetlerinde Ethereum‘u (ETH) geride bıraktı. Ancak hu durum...

Cardano Ve Ethereum Rekabetinde Kim Önde? ADA Coin Fiyatında Son Durum

Son zamanlarda kripto dünyasında fiyat hareketliliğinin etkisiyle geliştirici aktivitesinde de artışlar göze çarpıyor. Cardano (ADA) geliştirici faaliyetlerinde Ethereum‘u (ETH) geride bıraktı. Ancak hu durum fiyat için bir gösterge değil elbette. Ancak ağın aktif olduğunu göstermesi açısından kayda değer.

Cardano Ethereum’u Geçti

Proof-of-stake (PoS) tabanlı Layer-1 Blockchain‘i protokolü olan Cardano, son geliştirme faaliyetleriyle göz dolduruyor. IntoTheBlock’un (ITB) verilerine göre, Cardano’nun GitHub taahhütleri, diğer üst düzey L1 Blockchain ağlarını bile geride bırakacak düzeyde. Özellikle 11-17 Mart tarihleri arasında Cardano’nun 978.780 taahhüt kaydetmesi, Ethereum’un bu alandaki etkisini sarsacak nitelikte.

Ethereum’un Cardano’nun gerisinde kalması, kripto topluluğunda önemli bir konuşma noktası haline geldi. Zira Ethereum, uzun süredir bu alanda lider konumdaydı ve rakiplerine ciddi bir mesafe atıyor gibi görünüyordu. Ancak Cardano’nun son zamanlardaki hızlı gelişimi, bu algıyı kökten değiştirme potansiyeline sahip.

Elbette, Cardano’nun başarısında sadece geliştirici faaliyetlerinin etkisi yok. Protokolün sağlam temelleri ve kullanıcı dostu yapısının da bu başarının arkasındaki önemli faktörlerden biri olarak öne çıktığı ifade ediliyor.

Cardano (ADA) Fiyatı Ne Durumda?

Cardano (ADA), Nisan 2022’deki seviyesi olan 1 dolarlık fiyat işaretinin altında seyrediyor. Bu, pek çok yatırımcı için beklenmedik bir durum çünkü genel olarak daha fazla geliştirici etkinliği, bir kripto paranın fiyatını yükseltiyor. Ancak ADA, bu genellemeye meydan okuyarak farklı bir seyir izliyor.

Şu anki verilere göre, ADA son 24 saat içinde %10,16’lık bir düşüş yaşayarak 0,6085 dolara geriledi. Özellikle GitHub’daki geliştirme faaliyetlerindeki artış, fiyattaki bu düşüşle çelişiyor gibi görünüyor. Geçen haftaki kazançlarına rağmen, ADA’nın fiyatı %18,32 oranında geriledi ve bu durum piyasada dikkatle izleniyor.

Tabii ki, kripto para piyasalarında volatilite norm haline geldiği için, bir günün düşüşü bir sonraki gün yükselişle takip edilebilir. Ancak, Cardano’nun fiyatındaki bu olumsuz eğilim, yatırımcıları tedirgin ediyor ve kripto para dünyasında beklenmedik gelişmelerin ne zaman yaşanabileceğini bir kez daha hatırlatıyor.

Beklentiler, Cardano‘nun geliştirici ekibinin daha fazla işlevsellik ve kullanım alanı sunacak güncellemeler üzerinde çalıştığı yönünde. Ancak, bu gelişmelerin fiyatı ne zaman etkileyeceği belirsizliğini koruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ve-ethereu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

yesterday at 4:16 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)