Cardano ve Binance Coin Kritik Direnç Seviyelerini Aşamadılar!

1 week ago    103 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in 56.000 dolar seviyelerine kadar sert bir yükseliş yaşaması ile yukarı yönlü fiyat hareketleri gerçekleştirdiler. Ancak çoğu altcoin ana direnç seviyeleirne kadar bir yükseliş yaşadılar. Cardano 2.3 dolar ana direnç seviyesinin üzerinde belirgin bir yükseliş yaşayamadı. Binance Coin ise 440 dolar ana direnç seviyesi aştı. Fakat bu direnç seviyesinin züerinde istikrarlı fiyat hareketli sergileyemedi ve tekrardan bu seviyenin altında işlem görüyor.

Cardano Fiyat Analizi

ADA son 24 saatte %3’lük bir düşüşle yazım sırasında 2.25 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinn fiyatı yaklaşık 1 aydır 20 günlük basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyordu. Ancak son bir haftadır bu hareketli ortalama seviyelerinde ve bu hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Bu durum ADA için düşüşlerin ve yatay konsolidasyon döneminin sona erebileceğini gösteriyor.

ADA için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 2.3 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması ile 2.5 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir. Ek olarak altcoin için bu seviye kritik bir öneme sahiptir. Çünkü ADA’nın ATH’sini yenileyebilmesi için 2.5 dolar direnç seviyesinin üzerinde istikrarlı fiyat hareketleri sergilemesi gerekiyor.

Cardano-10.09-1

Cardano için günlük grafikte bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyor. Bu simetrik üçgenin alt veya üst çizgisinin kırılımı ile altcoin için trendin netleşeceği düşünülebilir. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi seviyelerinde yatay seyrediyor. RSI’ın orta çizginin üzerine yükselmesi ile birlikte altcoinde yükselişlerin başlayacağı düşünülebilir.

ADA için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 2.15 dolar seviyelerinde bulanan simetrik üçgenin alt çizgisi olacaktır. Ancak bu destek seviyesinin kırılımı ile 1.9 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Düşüşün derinleşmesi halinde ise 1.5 dolar seviyeleri test edilebilir.

Binance Coin Fiyat Analizi

BNB, Bitcoin’in yukarı yönlü sert fiyat hareketlerine uyumluluk göstererek sert yükselişler yaşadı. Altcoinin fiyatı son 10 günde %40’a yakın bir fiyat artışı yaşadı. Ancak bu yükselişler 440 dolar direnç seviyesinin aşılamaması ile sınırlı kaldı. BNB için yukarı yönlü fiyat hareketlerine bu direnç seviyesinin aşılması ile 460 dolar seviyeleri test edilebilir. Ek olarak bu seviyenin aşılması ile 510 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir.

Binance Coin için 440 dolar seviyesinin aşılamaması ile aşağı yönlü fiyat hareketlerinin aktif olması muhtemel olacaktır. BNB için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 420 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin kırılımı ile 390 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Binance-Coin-10.09-1

BNB fiyatı 10 önce 50 günlük basit hareketli ortalama üzerine yükselmişti. Ancak altcoin tekrardan bu hareketli ortalama altında işlem görüyor. Altcoinin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi için tekrardan 50 günlük basit hareketli ortalama üzerinde fiyat hareketleri sergilemesi gerekiyor.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi zerinde pozitif bölgede seyrediyor. RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte altcoinin fiyatında yukarı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Coinotag

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem