Logo
Cardano Ecosystem

BitcoinHaber

06/24/2022

·

261 views


Cardano Vasil Hardfork Neden Ertelendi?

Cardano‘nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, ağın kendisine “büyük bir performans artışı” sağlaması beklenen Vasil hard fork’unun, takımın ekstra…

Cardano Vasil Hardfork Neden Ertelendi?

Cardano‘nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, ağın kendisine “büyük bir performans artışı” sağlaması beklenen Vasil hard fork’unun, takımın ekstra dikkatli olmaya karar vermesi nedeniyle ertelendiğini ifade etti. Yapılan açıklamalara göre bu hamlenin arkasında Terra’nın yaşamış olduğu durum yer alıyor.

Vasil Hardfork Neden Ertelendi?

Yeni yayınlanan bir videoda Hoskinson, Cardano geliştirme ekibinin Terra’nın karşılaştığı kötü durumdan sonra Vasil hard fork’u yayınlamadan önce dikkatli olmayı tercih ettiğini belirtti. Hoskinson yaptığı açıklamalar mühendislerin temkinli çalıştığını ve daha çok test yapmaları gerektiğini düşündüklerini ifade etti.

Bunlara ek olarak Hoskinson, hard fork kodunun hazır olduğunu ve dolayısıyla aslında hemen yayına almaya hazır olduklarını dile getirdi. Ancak Cardano, Cardano’nun akıllı sözleşme platformu olan Plutus paketine ek testler eklemeye ve “normalde hard fork’lar için yaptıkları testlerin ötesine geçmeye” karar verdi.

Bildiğiniz gibi TerraUSD (UST), geçtiğimiz haftalarda dolar sabitini kaybetti ve fiyat neredeyse sıfırlandı. Bu durum tüm Terra ekosistemini etkiledi ve sonuçta yeni bir LUNA token piyasaya sürüldü. Yeni LUNA token ile ilgili kafa karışıklıkları ise hala devam ediyor.

Vasil Hardfork

Vasil hardfork, dört Cardano İyileştirme Önerisini (CIP) içerecek olan büyük bir yükseltme olarak tanımlanıyor. Hardfork, Terra ekosisteminin çöküşüyle ​​şiddetlenen daha geniş bir kripto para piyasası gerilemesinin ortasında bile ADA‘nın diğer birçok kripto para biriminden daha iyi performans göstermesini sağlamış gibi görünüyor. Bu performans, ADA’nın piyasa değeri ile XRP’i geçerek yedinci en büyük kripto varlık olmasını da sağladı.

Honsinkon ayrıca, kalite güvencesi ve test sürecinde kapsayıcılık arzusunun da hard fork’un gecikmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

Bunlara ek olarak hard fork’un başlangıçta 29 Haziran’da piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak geliştiriciler hardfork’u Temmuz ayının son haftasına erteledi.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BitcoinHaber

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinhaber.net/cardano-vas...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BitcoinHaber

See more
Cardano (ADA) Normalin Üzerinde Mi Fiyatlanıyor?
BitcoinHaber
Cardano (ADA) Normalin Üzerinde Mi Fiyatlanıyor?

08/09/2022

·

235 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X