Logo
Cardano Ecosystem

Koinmedya

06/27/2022

·

255 views


Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi

Cardano ağı, merakla beklenen Visal hard forkuna bir adım daha […]

Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi

Cardano ağı, merakla beklenen Visal hard forkuna bir adım daha yaklaşacak adımları başarıyla gerçekleştiriyor. Son yaşanan gelişmeler ve bunların ADA fiyatına etkisine bakalım.


Cardano’nun Vasil hard forku gerçek olmaya bir adım daha yaklaştı. ADA fiyatı da bu önemli olaya ve büyük bir kazanç sağlamaya hazırlık yapıyor görünüyor. Cardano’nun arkasındaki geliştiriciler grubu IOHK, Twitter üzerinden yaptıkları son duyuruda, Cardano node 1.35.0’ün 25 Haziran günü başladığını bildirdi.

Vasil hard forku yolunda ilerliyor

Bahsedilen Cardano düğümünün (node) çalıştırılması ile blockchain ağı merakla beklenen Vasil hard forkunu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştı. Bu güncelleme, blockchainin ölçeklemesini ve dApp geliştiricileri için Plutus akıllı sözleşme dili gibi diğer yönleri iyileştirecek. Buna ek olarak blok iletiminde gecikmeleri de azaltacak.

Yeni başlatılan düğüm, bir dizi güncelleme de içeriyor. Mesela, tüm Cardano çekirdek yazılımlarındaki kodları tamamlama gibi. Ayrıca, yeni Plutus v2 kodu üzerindeki testler “başarılı oldu ve performans ve iyileştirilmiş maliyet açısından çok olumlu sonuçlar verdi.”

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Bunlara ek olarak, düğüm duyurusu ve bununla gelen mesajlar, ilgili taraflara yaklaşan test ağı hakkında bilgi vererek geçen hafta Twitter’da dolaşan gecikme söylentilerini de ortadan kaldırıyor.

Input Output (@InputOutputHK) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Tüm çekirdek Cardano yazılımında kod tamamlandı. Yeni Plutus v2 kodu (akıllı sözleşme performansını önemli ölçüde artıran yeni CIP’ler dahil) üzerinde yapılan testler başarılı oldu ve performans ve iyileştirilmiş maliyet açısından çok olumlu sonuçlar verdi.”

We’re code complete on all the core #Cardano software. Testing on the new #Plutus v2 code (including new CIPs which significantly improve smart contract performance) has been successful, and delivered very positive results in terms of performance and improved cost.

3/8

— Input Output (@InputOutputHK) June 25, 2022

Bu gelişmeler üzerine öyle görünüyor ki ADA fiyatı da ralli yapma hazırlığı yapıyor. Eğer bahsedilen güncellemeler başarılı olursa, ADA fiyatı mevcut pozisyonundan yüzde 25 oranında bir ralli yapabilir. Teknik veriler bunu gösteriyor.

İlgili – Cardano (ADA) bu hafta sürpriz yapabilir! İşte kritik seviyeler

Kaynak

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koinmedya

ORIGINAL SOURCE

https://koinmedya.com/cardano-visal-hard...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Koinmedya

See more
İşte 28 Kasım haftası izlenmesi gereken 3 altcoin
Koinmedya
İşte 28 Kasım haftası izlenmesi gereken 3 altcoin

11/28/2022

·

132 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X