Logo
Cardano Ecosystem

Koin Bülteni

08/25/2022

·

240 views


Cardano Vasil Hard Fork Hiç Olmadığı Kadar Yakın: Geriye Sadece Yüzde 29 Kaldı

Tartışmalar ve uzun sürekli bekleyiş devam ederken, Cardano Vasil hard fork güncellemesi hiç olmadığı kadar… Cardano Vasil Hard Fork Hiç Olmadığı Kadar Yakın: Geriye Sadece Yüzde 29 Kaldı isimli makale Tugay Erdem tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Cardano Vasil Hard Fork Hiç Olmadığı Kadar Yakın: Geriye Sadece Yüzde 29 Kaldı

Tartışmalar ve uzun sürekli bekleyiş devam ederken, Cardano Vasil hard fork güncellemesi hiç olmadığı kadar yakın görünüyor. Ağ onaylayıcılarının %46’i geçiş için onay verdi ama hala hedef oran olan %75’e ulaşmaları gerekiyor.

Temmuz ayının başlarında test ağı üzerinde başarılı bir şekilde hayata geçirilen Vasil hard fork güncellemesinin temmuz sonunda ana ağ da aktif hale getirilmesi planlanıyordu fakat son anda yaşanan bir erteleme ile güncelleme ağustos ayına kaldı. Ağustos ayı içerisinde de tam bir geçiş sağlanamamış olsa da, ağ üzerindeki doğrulayıcıların vasil hard fork entegrasyonun %46 seviyesine ulaştığı biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde konu hakkında ekip arasında tartışmalar yaşanmış fakat işin sonunda ağ üzerindeki tartışmalara neden olan hatalı algoritmalar onarılmıştı. Bir fikir birliğinin sağlanmasının ardından nihayet Vasil hard fork ilerleyişi tekrar rayına oturmuş görünüyor. Stake havuzu doğrulayıcıları tüm sorunların ortadan kalkmasının ardından geçişlerini her geçen gün arttırıyor. Vasil hard fork’e geçişin tamamlanması için stake havuzlarındaki doğrulayıcıların en az %75‘inin bu güncellemeyi kabul edip güncel yazılımı kullanmaları bekleniyor. Pooltool verilerine göre stake havuzundaki doğrulayıcılar geçiş için gerekli olan 1.35.3 algoritmasını kabul etmeye devam ediyor ve yolun yarısı geçilmiş gibi görünüyor.

Yazının kaleme alındığı esnada Cardano (ADA) fiyatı 0,466 dolardan piyasalarda işlem görüyor ve yaklaşık 108 günlük yatay fiyat hareketini sürdürmeye devam ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koin Bülteni

ORIGINAL SOURCE

https://koinbulteni.com/cardano-vasil-ha...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Koin Bülteni

See more
Cardano (ADA) Yeni Projesini Duyurdu: Gizlilik Odaklı Blokzincir ve Token Piyasaya Sürülecek
Koin Bülteni
Cardano (ADA) Yeni Projesini Duyurdu: Gizlilik Odaklı Blokzincir ve Token Piyasaya Sürülecek

11/21/2022

·

58 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more

Featured ISPOs

Genius X
GENSX ISPOACTIVE

250M $GENSX · Ends in 09/12/2022


Featured Projects

Ada Handle
Ada Handle

NFT

Featured

Featured Events

Cardano Summit 2022
Cardano Summit 2022

11/20/2022 - 11/22/2022 · Lausanne, Switzerland


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X