Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

12/21/2023

·

64 views


Cardano Vakfı’ndan Blockchain Eğitim Adımı: Brezilya’nın En Büyük Şirketi İle Ortaklık Sağlandı

Cardano Vakfı, Brezilya'nın devlete ait petrol şirketi Petrobras ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Ele alınan programda Petrobras çalışanlarına blockchain eğitimi verilecek. Eğitim sonunda katılımcılara birbirinden farklı NFT'ler verilecek. Piyasa etkisi: Pozitif

Cardano Vakfı’ndan Blockchain Eğitim Adımı: Brezilya’nın En Büyük Şirketi İle Ortaklık Sağlandı

Cardano Vakfı, blockchain eğitimi vermek ve enerji sektöründe örnek teknoloji kullanım örneklerini keşfetmek için Brezilya’nın devlete ait petrol şirketi Petrobras ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Vakfın 20 Aralık’ta gerçekleştirdiği duyuruya göre, Petrobras’ın 45.000 çalışanı için blockchain alanı üzerine eğitim atölyeleri düzenlenecek ve Cardano Academy konuya yönelik içeriği Petrobras Üniversitesi aracılığı ile çalışanlara sunacak.

Cardano Academy’den Blockchain Eğitimi

1953 yılında kurulan Petrobras, 2022 yılında 124,7 milyar dolarlık geliriyle Brezilya ve Güney Amerika’nın en büyük şirketi olmayı başardı. Programın kapsamı, çeşitli blockchain uygulamaları ve kullanım örneklerinin yanı sıra interaktif sınavları da kapsayacak.

Cardano Vakfı, programın lansmanını kutlamak üzere Metaverse’de Brezilya ve dünyanın birçok yerinde blockchain düzenlemelerini inceleyen iki atölye çalışması gerçekleştirdi. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, konuya yönelik şu ifadeleri paylaştı:

Fortune 500 şirketi ve dünyanın en büyük kamu şirketlerinden biri olan Petrobras ile ortaklığımız hem işletmelerin blockchain eğitimine olan iştahını hem de Cardano Vakfı’nın ve misyonunun büyüyen erişimini vurguluyor. Petrobras ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz ve hem eğitim vermek hem de blockchain teknolojisinin yeni kullanım alanlarını keşfetmek için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Cardano Vakfı ve Blockchain Sektörü

Katılımcılar blockchain eğitimini tamamladıktan ve sınavı başarı ile geçtikten sonra bir sertifika alacaklar. Buna ek olarak eğitime katılan ilk 500 kişiye Petrobras Eğitim Kurulu ile işbirliği içinde oluşturulan NFT‘ler hediye edilecek. Bu NFT’ler, eğitim boyunca her katılımcının ilerlemesini ve kilometre taşlarını yansıtacak şekilde dinamik olarak değişecek; dijital bir izleyici ve bireysel başarılarının vitrini olarak hizmet edecek.

Cardano Vakfı, Cardano ekosistemini desteklemeye ve teşvik etmeye yönelik çalışmaları ile tanınıyor. Vakıf, platformun geliştirilmesi ve benimsenmesinde kilit bir rol oynuyor. Ortaklık, Cardano’nun 2021 yılında açıklanan beş yıllık temel hedeflerinden biriyle uyumlu. O dönemde vakıf; Fortune 500 şirketleriyle ilişkileri güçlendirme, ekosistem faaliyetlerinde çeşitliliği artırma ve blockchain kullanım alanlarını daha geniş bir sektör yelpazesine yayma stratejisini açıklamıştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-vakfindan-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!
CoinTürk
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!

last Friday at 11:00 PM

·

11 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)