Logo
Cardano Ecosystem

Coinotag

11/03/2021

·

706 views


Cardano Teknik Analizi: Düşüş Ne Kadar Devam Edecek?

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde yükseliş yaşamaya devam ediyor. Ancak çoğu altcoinde belirgin yükselişler gözlemlenemezken mem-coinlerin çoğu fiyatlarını katlayarak arttırdılar. En iyi 10 kripto para arasında en kötü performans gösteren altcoinler arasında olan Cardano için yükselişlerin tekrardan ne...

Cardano Teknik Analizi: Düşüş Ne Kadar Devam Edecek?

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde yükseliş yaşamaya devam ediyor. Ancak çoğu altcoinde belirgin yükselişler gözlemlenemezken mem-coinlerin çoğu fiyatlarını katlayarak arttırdılar. En iyi 10 kripto para arasında en kötü performans gösteren altcoinler arasında olan Cardano için yükselişlerin tekrardan ne zaman başlayacağı yatırımcılar arasında merak konusu. Ek olarak ADA eylül ayının başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.1 dolar seviyelerine yükseldikten sonra düşüş trendine girdi. Altcoin yaklaşık 2 aydır düşüş trendinden çıkamazken kritik destek seviyelerinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Altcoin eylül ve ekim ayını 2.3 dolar ile 1.9 dolar arasında yatay konsolide işlem görerek geçirdi. Ancak Cardano için kısa vadeli yeni yükselişlerin başlayabilmesi için son bir haftadır içinde işlem gördüğü simetrik üçgeni yukarı yönlü aşması gerekiyor.

Cardano Kısa Vadeli Teknik Analizi


Cardano’nun 4 saatlik grafiğinde bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyor. ADA için kısa vadeli yükseliş senaryoları için simetrik üçgenin üst trend çizgisinin aşılması gerekiyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde bu simetrik üçgenin üst çizgisinin aşılması halinde ilk hedef seviye 2.1 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılması ile eylül ayının ortalarından beridir düşen trend çizgisi olarak çalışan trend çizgisi test edilebilir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin hemen üzerinde seyrediyor. Bu da altcoin için boğaların alım baskısını tekrardan arttırmaya başlamış olabileceklerini gösteriyor. Ek olarak MACD histogramında ise yarım çizgi üzerinde kısa ve yeşil sinyal sinyal çubukları gözlemleniyor. Ancak bu da altcoin için momentumun nötr olduğunu ve ADA için mevcut istikrarsız fiyat hareketlerini göstermektedir.

ADA için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye simetrik üçgenin alt çizgisi olacaktır. Ancak bu trend çizgisinin kırılımı ile birlikte 1.85 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

ADA İçin Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

1.95

1.85

2

Cardano Orta-Uzun Vadeli Teknik Analizi


ADA günlük grafiğinde bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde öncelikle 2.1 dolar seviyesinin ardından ise simetrik üçgenin üst çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak simetrik üçgenin üst trend çizgisi kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu trend çizgisinin aşılamaması ile altcoin için eylül ayının başından beridir aktif olan istikrasız fiyat hareketleri daha da uzayabilir.

Göreceli Güç Endeksi eylül ayının başından beridir aktif olan durumu destekleyerek yarım çizgi altında seyretmeye devam ediyor. Ek olarak RSI’ın tekrardan yarım çizgi üzerine çıkması ile birlikte altcoin için yükselişlerin tekrardan başlayabilmesi mümkün olabilecektir.

ADA için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 1.9 dolar seviyelerinin test edilmesi ile birlikte simetrik üçgenin alt trend çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu trend çizgisinin kırılımı ile birlikte aşağı yönlü sert fiyat hareketleri ile birlikte 1.5 dolar seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleşebilir.

ADA İçin Orta-Uzun Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Önemli Direnç Seviyesi 

Önemli Destek Seviyesi 

Kritik Direnç Seviyesi

2.1

1.85

2.35

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Coinotag

ORIGINAL SOURCE

https://coinotag.com/cardano-teknik-anal...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Coinotag

See more
Cardano (ADA) Güçlü 1 Dolar Desteğinin Altına Düştü!
Coinotag
Cardano (ADA) Güçlü 1 Dolar Desteğinin Altına Düştü!

02/20/2022

·

374 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X