Logo
Cardano Ecosystem

Koinmedya

11/21/2022

·

172 views


Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?

Cardano ekosistemi, ilk tam teşekküllü stablecoin çıkarmaya çok yakın. USDA […] KoinMedya 'daki yazının devamı için Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?

Cardano, stablecoin çıkarmaya çok yakın: ADA fiyatı 1 dolar olur mu?

Cardano ekosistemi, ilk tam teşekküllü stablecoin çıkarmaya çok yakın. USDA ismi verilen bu stablecoinin çıkacağı tarihle ilgili resmi açıklama yapıldı. Bu olumlu gelişme ADA fiyatına nasıl yansır?


Kripto para sektörünün önemli projelerinden Cardano, 2023 yılının birinci çeyreği bitmeden ilk tam fiat destekli ve düzenlemelere uyumlu stablecoin çıkarmış olacak. Cardano blockchain’in resmi ticari kolu olan Emurgo’ya göre, stablecoinin ismi USDA olacak. Bu coin 1:1 oranında ABD Doları ile desteklenecek.

Emurgo’nun finans ve teknoloji direktörü Vineeth Bhuvanagiri, “Topluluğumuzun geleceğini gerçekleştirmeye yönelik atılacak bir sonraki adım ise tam fiat destekli, düzenlemelere uyumlu stablecoin çıkarılması olacak.” diye konuştu.

Stablecoinler, değeri bir varlık tarafından desteklenen bir kripto para türü. Bitcoin gibi değeri değişken olan coinlere kıyasla, fiyat istikrarı sağlamak için çıkarılıyorlar.

Bakınız:  Stabil coinler ne işe yarar?

Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası daha!

Emurgo, Cardano’nun kullanım alanını genişletmek için geniş bir plana sahip. USDA da bu planın bir parçası. USDA üzerinden ise ödünç verme ve borç alma hizmetleri, kripto destekli kart ödemeleri ve geleneksel finans ile merkezsiz uygulamalar (Dapps) arasında köprü kurmak gibi kullanım alanlarına sahip olacak. Ayrıca açıklamada şöyle deniliyor:

“USDA çıktıktan sonra, kullanıcılar kredi ya da banka kartı üzerinde USD yatırarak ya da ADA ile USDA’ya sahip olabilirler.”

Uzun vadeli planlar arasında ise USDC ve USDT gibi stablecoinler üzerinden de USDA alınmasına izin verme var. Bunun için Emurgo, henüz ismi açıklanmayan ABD merkezli bir finans hizmetleri şirketi ile ortaklık yaptı. Bu banka, USDA’nın stablecoin olarak yasal düzenlemelere uyumunu garantileyecek.

İlgili – Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!

Bu arada USDA’nın Cardano’nun yerel kripto parası ADA fiyatına da etkisi olacak. USDA için aynı zamanda ADA coinler DeFi’de kilitlenecek. Tüm bu gelişmeler ADA fiyatının çok merakla beklenen 1 dolar seviyesine ulaşmasına yardımcı olabilir. ADA şu an zirve seviyeden yüzde 89 düşmüş bulunuyor. ADA 0,33 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koinmedya

ORIGINAL SOURCE

https://koinmedya.com/cardano-stabil-coi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Koinmedya

See more
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...
Koinmedya
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...

01/05/2023

·

75 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X