Logo
Cardano Ecosystem

BitcoinHaber

05/15/2023

·

118 views


Cardano: Sosyal Etkileşimlerdeki Artış ADA'nın Fiyatını Artıracak Mı?  › Bitcoinhaber.net

Son verilere göre, Cardano (ADA) sosyal faaliyetlerde bir artışa tanık oldu ve bu da platformu çevreleyen canlı bir atmosfere işaret ediyor. Peki bu sosyal etkileşimlerin büyüklüğü tam olarak nedir ve ADA’nın...

Cardano: Sosyal Etkileşimlerdeki Artış ADA'nın Fiyatını Artıracak Mı?  › Bitcoinhaber.net

Son verilere göre, Cardano (ADA) sosyal faaliyetlerde bir artışa tanık oldu ve bu da platformu çevreleyen canlı bir atmosfere işaret ediyor. Peki bu sosyal etkileşimlerin büyüklüğü tam olarak nedir ve ADA’nın yörüngesini nasıl etkilemiştir? 

Cardano’nun Sosyal Hacmi 

Tap Tools 13 Mayıs’ta bir gönderi paylaşarak son yedi gün içinde Cardano’yu çevreleyen 457,9 milyon etkileyici sosyal etkileşimi ortaya koydu. Ek olarak, Santiment’in verileri Cardano’nun Sosyal Hakimiyetinin Mart ayından itibaren kayda değer bir artış yaşadığını gösterdi. 

Mart ve Nisan ayları boyunca proje, kripto alanındaki konuşmaların yaklaşık %2’sine hükmederek önemini yansıttı. Bununla birlikte, basın zamanı Sosyal Baskınlık ölçüsü hafif bir düşüşle %1,4 civarına geriledi. 

Ayrıca, sosyal hacim analizi de 22 Mart’ta 3.200’ün üzerinde bir zirve ile benzer bir modele işaret etti. Sosyal hacim iyi düzeyde kalsa da, basın zamanı rakamının 607 etkileşim civarında seyretmesiyle birlikte gözle görülür bir düşüş yaşandı. 

Hafta boyunca Cardano birkaç önemli gelişmeye tanık oldu. İlk olarak, Cardano node v.8.0.0’ın piyasaya sürülmesiyle zincir üzerindeki SPO anketlerini basitleştiren ve süreci kolaylaştıran yeni bir yönetişim eylemi tanıtıldı. Lace 1.1.0, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çok sayıda iyileştirme ve özellik sunarak piyasaya sürüldü. Özellikle, kullanıcılar artık 12 veya 15 kelimelik bir kurtarma cümlesi kullanarak cüzdanlarını kurtarabilir ve yerel tokenlerinin fiyatlarını rahatça izleyebilir. 

Bu arada Mithril’in ekibi, ekosistemin genel ilerlemesine katkıda bulunan yeni bir 2318.0 dağıtımı başlattı.  

Cardano tabanlı meme coin SNEK’in piyasaya sürülmesi, bir meme coin çılgınlığı dalgası yaratarak Cardano etrafında dönen tartışmalarda ve sosyal faaliyetlerde artışa yol açtı. Bu olaylar, sosyal etkileşimlerdeki son artışa potansiyel olarak katkıda bulunmuştur. 

Bununla birlikte, Cardano’nun (ADA) buna karşılık gelen bir performans artışı veya piyasa eğilimleri yaşayıp yaşamadığı henüz belli değil. 

ADA Nasıl Tepki Verdi? 

ADA geçtiğimiz hafta boyunca kazançlar ve kayıplar arasında dalgalandı. Bu yazı itibariyle, günlük zaman dilimi grafiğine göre madeni para yaklaşık 0,36 dolardan işlem görüyordu. ADA, mevcut fiyat seviyesinde %1’in üzerinde marjinal bir kâr elde ediyordu. 

Ancak ADA, Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) nötr çizginin altında kaldığı için zorluklarla karşılaşıyordu. Bu durum devam eden mücadelelere ve potansiyel düşüş eğilimine işaret ediyordu.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BitcoinHaber

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinhaber.net/cardano-sos...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BitcoinHaber

See more
Cardano'da (ADA) Uzman Görüşü! Token'da Beklenen Hareket Ne? › Bitcoinhaber.net
BitcoinHaber
Cardano'da (ADA) Uzman Görüşü! Token'da Beklenen Hareket Ne? › Bitcoinhaber.net

07/04/2023

·

99 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)