Cardano Son Zamanlarda Neden Bu Kadar Yükseliyor?

Coinprojesi 1 month ago Report
Telegram LinkedIn
cardano Cardano Son Zamanlarda Neden Bu Kadar Yükseliyor? 2
  • Cardano, piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para birimi arasında yer alıyor.
  • ADA, Proof-of-Stake adı verilen farklı bir konsensüs algoritması kullanan yenilikçi bir sözleşme platformudur.
  • Cardano blok zinciri, kullanıcıları işlemleri doğrulamaları için ödüllendirir.

CoinMarketCap verilerine göre, geçen hafta kripto piyasası tarihinin en acımasız düzeltmelerinden birini yaşadı. Birkaç istisna dışında çoğu kripto para biriminin fiyatı çift haneli oranlarda düştü. Amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin, bir noktada %15’ten fazla düştü ve şu anda 8.000 doların altında işlem görüyor.

Bitcoin başarısız olduğunda, tüm piyasa onunla birlikte çöker. Bununla birlikte, bir kripto para birimi, piyasanın geri kalanı düşmeye devam ederken, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek, aykırı değer olarak öne çıktı – Cardano (ADA).

Endüstri uzmanlarına göre Cardano, akıllı sözleşmeler, çalışan bir Hisse Kanıtı kullanan ve her ay yeniden başlatılması gerekmeyen ilk 10 kripto para birimindeki tek projedir. Kripto çifti, Ethereum gibi yenilikçi bir sözleşme platformudur, ancak Proof-of-Stake (PoS) adı verilen farklı bir konsensüs algoritması kullanır.

#Cardano is the only project in the top 10 that has smart contracts, a working Proof-of-Stake, and does not need a restart every month. $ADA

— CRDNS 🏊 Cardanians.io (@Cardanians_io) May 20, 2022

Ouroboros olarak adlandırılan Cardano’nun PoS algoritması, Ethereum’un yaptığı gibi madencilik gerektirmez. Bu, Cardano ağındaki işlem ücretlerinin çok düşük olduğu ve muhtemelen bu şekilde kalacağı anlamına gelir.

Büyük bir kripto para borsası olan Coinbase, yakın zamanda yaptığı bir duyuruda ADA için stake olasılıklarını başlattığını açıkladı. Raporlar, Cardano kullanıcılarının ağ işlemlerini doğrulamak ve yeni paralar oluşturmak için ADA varlıklarını riske attığını kanıtlıyor. Bu, orijinal İş Kanıtı (PoW) blok zinciri konseptinin çok enerji yoğun olarak kabul edilmesinden bu yana çekiş kazandı.

Cardano, işlemleri doğrulamak için kullanıcıları ödüllendiren bir kripto para birimidir. ADA’yı Coinbase’de stake etmek isteyenler, şirketin kendilerine yardım etme niyetini belirttiğini öğrenmekten memnun olacaklar. Söze göre, ADA’yı Coinbase’de stake etmek, yıllık yüzde 3.75 getiri sağlıyor. Buradaki fikir, Cardano‘nun bir Coinbase cüzdanında güvenle saklanabileceği ve sağlayıcının bunu kullanıcı adına stake edeceği.

IDX Digital Assets’in CIO’su Ben McMillan, Forbes ile özel olarak şunları söyledi:

Cardano’nun yapımında uzun bir zaman oldu ve şimdi blok zincirinde oluşturulan projelerde önemli bir artış görüyor.

Bu yazı yazılırken Cardano (ADA) son bir saatte %0,3 artışla 0,527853$’dan işlem görüyor. Token, hem CoinMarketCap hem de CoinGecko‘nun kripto para birimleri listesinde 8. sırada yer alıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Post Views: 105

Original Source: https://coinprojesi.com/cardano-son-zamanlarda-neden-bu-kadar-yukseliyor/

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
GADA Finance is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on June 29, 2022
Being the first permissionless and community-governed launchpad on Cardano, we intend to raise funds through a public ISPO which will enhance the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Coinprojesi