Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/13/2024

·

67 views


Cardano Son Gelişmeleri Açıkladı! ADA Coin İçin Ufukta Neler Var?

Eğitim aracı Essential Cardano’nun kapsamlı bir raporunda, Input Output Global (IOG) geliştirme ekibi Cardano ekosistemindeki en son gelişmeleri gözler önüne serdi. Performans geliştirmelerinden...

Cardano Son Gelişmeleri Açıkladı! ADA Coin İçin Ufukta Neler Var?

Eğitim aracı Essential Cardano’nun kapsamlı bir raporunda, Input Output Global (IOG) geliştirme ekibi Cardano ekosistemindeki en son gelişmeleri gözler önüne serdi. Performans geliştirmelerinden ölçeklenebilirlik yükseltmelerine kadar ağ, kripto dünyasındaki konumunu sağlamlaştırmak için aktif olarak iyileştirmeler uyguluyor.

Cardano’nun Piyasa Dirilişi: Boğa Dalgasını Sürmek

Cardano, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) duyurulmasıyla kripto para piyasasında yükseliş ivmesinin yeniden canlanmasını yaşıyor. Şu anda ADA‘nın fiyatı 0,56 dolar seviyesinde bulunuyor ve geçtiğimiz hafta %7’lik kayda değer bir artış gösterdi.

Essential Cardano’nun raporuna göre, çekirdek teknoloji ekibi istemcinin yeni bir sürümü olan v.8.7.3’ü tanıttı. Bu güncelleme özellikle guvernor işleviyle ilgili sorunları ele alıyor, belirli node’lardaki iletişim aksaklıklarını gideriyor ve ağ performansını olumlu yönde etkiliyor.

Eş zamanlı olarak, ağ oluşturma ve mutabakat ekipleri, IOG tarafından çalıştırılan kümedeki karar mantığına önemli güncellemeler uyguladı. Ayrıca, yeni bir defter veritabanının entegrasyonunun, ağın performans zorluklarını azaltma yeteneğini daha da geliştirmesi bekleniyor.

Kullanıcı Deneyimini Güçlendirmek: Yeni Cüzdan Senkronizasyon Özelliği

Raporda vurgulanan heyecan verici bir ekleme, cüzdan senkronizasyonu için gelişmiş özgürlük sağlayan kullanıcı dostu bir özelliktir. Lace kullanan çok adresli cüzdanlara sahip kullanıcılar artık yeni adresleri keşfetmek ve senkronize etmek için basitleştirilmiş bir yolla daha sorunsuz bir süreç yaşayacaklar.

Bu özellik, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı ve cüzdan yönetimini daha sezgisel hale getirmeyi amaçlamakta.

Akıllı Sözleşmeler, Finansman ve Topluluk Odağı

Akıllı sözleşme cephesinde, Cardano platformu Plutus, performansını optimize etmek için bir güncelleme aldı. Buna ek olarak, node’un mutabakat olaylarını ve defter durumlarını endekslemesine olanak tanıyan ve platformun uzun vadeli ilerlemesinde önemli bir kilometre taşını işaret eden bir güncelleme uygulandı.

İleriye baktığımızda, Cardano ekosistemi topluluk katılımı ve yönetişimine bağlı kalmaya devam ediyor. Seçilmiş delegelerin mutabakatına ve oylamasına tabi olacak topluluk güdümlü bir “anayasanın” yayınlanması için beklentiler artıyor.

Ayrıca, ekosistemin bağış toplama aracı Project Catalyst, Fund11 için seçmen kayıtlarını tamamlıyor. Bu araç ekosistemde çok önemli bir rol oynamakta. Topluluk incelemesi aşaması ilerledikçe, sonuçların önümüzdeki iki hafta içinde açıklanması bekleniyor ve bu da şeffaflık ve topluluk katılımına yönelik süregelen taahhüdü ortaya koyuyor.

Bu kolektif iyileştirmeler Cardano’nun büyümesinin, özellik dağıtımının ve yeni projelerin katılımının altını çiziyor. Mithril Explorer‘ın yakın zamanda kullanıma sunulması, gelişen Cardano ekosistemindeki bu ilerlemelerin görselleştirilmesini daha da geliştirecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-son-gelism...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Çarpıcı Ölü Coin Raporu Geldi! İşte Detaylar
CoinTürk
Cardano İçin Çarpıcı Ölü Coin Raporu Geldi! İşte Detaylar

yesterday at 4:51 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)