CardanoCardano

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Cardano blok zincirinin yerel kripto parası olan ADA’nın fiyatı bugün 9 Ağustos’tan bu yana en düşük noktası olan 1,60 dolara düştü ve 2 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,09 dolardan %48 geriledi. Fiyat hareketi, kripto ticaret platformu eToro tarafından ABD’li ADA ve TRON sahiplerine getirilen kısıtlamaların hemen ardından geliyor. eToro, “gelişen düzenleyici ortamda işle ilgili hususlara” atıfta bulunarak, 25 Aralık’tan sonra yeni ADA veya TRX satın alımlarına izin vermeyeceğini açıkladı.

eToro, ADA’nın son 24 saatteki işlem hacminin kabaca %1’ini oluşturuyor, ancak şirket, son 24 saatte %9’un üzerinde küçülen para biriminin değerindeki büyük düşüşe katkıda bulundu. Cardano’nun kurucusu IOHK CEO’su Charles Hoskinson, “Ada hala etoro’da ve ABD dışındaki müşteriler serbestçe ticaret yapabilir” diye tweet atarak listeden çıkarma olarak adlandırmayı reddetti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!