Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/06/2023

·

157 views


Cardano'nun Seyri Ne Olur? ADA Fiyat Analizi › COINTURK

Özet Cardano (ADA) son üç haftadır 0,25 dolarlık ana desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor ve fiyatında dar bir aralık gözleniyor. Yatırımcılar, MACD göstergesinden gelen yükseliş sinyali ve 50 günlük EMA...

Cardano'nun Seyri Ne Olur? ADA Fiyat Analizi › COINTURK

Özet

  • Cardano (ADA) son üç haftadır 0,25 dolarlık ana desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor ve fiyatında dar bir aralık gözleniyor.

  • Yatırımcılar, MACD göstergesinden gelen yükseliş sinyali ve 50 günlük EMA üzerinde olacak bir kırılma için potansiyel fırsat arayışında olabilirler.

  • Dahası ADA'ya olan para giriş hacminin çıkış hacmine eşit olduğu görülüyor ki bu fiyatın yükselmesi için yeterli likidite olmadığını gösteriyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr

Cardano ağının yerel varlığı ADA‘nın fiyatı 0,31 dolar civarındaki yerel tepe seviyelerden 0,25 dolar seviyesindeki ana desteğe düşüşlerle karakterize edilen korkunç bir Ağustos ayının ardından toparlanmaya çalışıyor. Popüler akıllı sözleşme altcoin’i son üç hafta boyunca üst sınırı 0,275 dolar olan dar bir aralıkta hareket etti ve yatırımcılar ADA’nın ne yönde hareket edebileceğini merak ediyorlar.

ADA’nın Fiyatı Potansiyel Yükseliş Kırılımı

Son üç haftadır 0,25 dolarda bulunan desteğinin üzerinde tutunması ADA‘nın fiyatının satış baskısında kurtulmasına yardımcı oldu. Daha geniş fiyat aralığının üst sınırını zayıflatmak için birkaç girişimde bulunulsa da boğalar yükseliş trendini sürdürecek momentumu yakalamadılar. Daha dar aralıktaki yatay fiyat hareketi üstünlüğün ne alıcılarda ne de satıcılarda olduğunu gösteriyor. Yatırımcıların Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen yükseliş çağrısına kulak vermeleri ve potansiyel bir yükseliş için satın alma pozisyonu açmaya başlamalarıyla bu çıkmazın çözülmesi beklenebilir.

Mavi MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinden geçerken momentum göstergesi satın alma sinyali veriyor ancak bu yükseliş için yeterli bir sinyal değil ve göstergenin ortalama çizgisine (0,00) ve pozitif bölgeye doğru yukarı yönde hareket etmesi gerekiyor. Yatırımcılar bir bütün olarak kripto para piyasası satış baskısı altında kalmaya devam ederken şu an için aktif olarak Cardano ticareti yapmak istemeyebilir. Bununla birlikte, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama‘nın (EMA) 0,2584 dolar ve ardından dar aralık sınırının üzerinde olacak bir kırılma daha geniş aralıkta birkaç karlı fırsat sunabilir.

Bu noktada yeni satın alma emirlerinin 50 günlük EMA’nın üzerinde, 0,25 dolar veya biraz daha düşük aralık desteğinde bir stop loss ile açılmaya başlayabileceğini belirtmek gerekiyor. Yukarı yönde bir hareketlilikle tetiklenecek bir kırılmaya hacim artışı eşlik edebilir ve alıcılar 100 günlük EMA’da satış yapmaya başlayabilirler. Yine de alıcıların ADA’nın fiyatı 0,275 dolarda bulunan üst aralık sınırına ulaşana kadar beklemek de isteyebilir.

Günlük zaman dilimindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satım bölgesine yaptığı yolculuğun ardından 40 seviyesine yükseldi ve zayıf piyasa yapısına rağmen boğalar hala Cardano’yu etkilemeye çalışıyorlar.

Para Giriş Hacmi Çıkış Hacmine Eşitlenmiş Durumda

ADA’nın yükseliş trendini sürdürebilmesi için yatırımcıların satın alma yapmaya istekli olması gerekiyor ki bunu ivmenin artması takip edecektir. Şimdilik, Dengelenmiş Hacim göstergesi para giriş hacmi çıkış hacmine eşit olduğunu, dolayısıyla ivmede herhangi bir artış olmadığı ortaya koyuyor. Bu durum ADA’nın fiyatının yükselmek için ihtiyacı olan yeterli likiditeden yoksun olduğunu gösteriyor.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-seyri-ne-o...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?
CoinTürk
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

last Thursday at 10:30 PM

·

44 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)