Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

06/26/2023

·

44 views


Cardano ciągle rośnie jak na drożdżach. Dlaczego?

Morning Consult przeprowadził ankietę dotyczącą posiadanych przez Amerykanów krypto aktywów. Wynika z niej, że aż 7% Amerykanów (około 10 milionów osób) posiada Cardano. Na początku 2022 roku było to jeszcze...

Cardano ciągle rośnie jak na drożdżach. Dlaczego?

Morning Consult przeprowadził ankietę dotyczącą posiadanych przez Amerykanów krypto aktywów. Wynika z niej, że aż 7% Amerykanów (około 10 milionów osób) posiada Cardano. Na początku 2022 roku było to jeszcze 4%. Zebrane dane obejmują okres do do kwietnia 2023 roku.

źródło: Morning Consult

Dlaczego popularność Cardano wzrosła?

Rosnącą adopcję Cardano można przypisać nowym możliwościom stakingu. Ten sposób zarabiania przyciąga coraz więcej użytkowników, którzy chcą czerpać zyski z posiadanych już aktywów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Staking to usługa finansowa, która pozwala użytkownikom zdobywać nagrody poprzez przechowywanie i walidację kryptowalut w sieci blockchain. W ciągu ostatnich dwóch lat staking zyskał popularność jako sposób na generowanie pasywnego dochodu. Daje bowiem możliwość zarabiania na posiadanych kryptowalutach bez konieczności ich sprzedaży.

Ponad połowa Cardano jest stakowana

Według danych ze strony internetowej Staking Rewards, około 62% wszystkich ADA w obiegu jest obecnie stakowanych. To wskazuje, że praktyka ta jest atrakcyjną opcją dla inwestorów.

Cardano wyraźnie zachowuje również przewagę nad innymi kryptowalutami pod względem decentralizacji. Społeczność Cardano aktywnie dążyła do większej decentralizacji poprzez różne ulepszenia platformy, w szczególności Cardano Improvement Proposal CIP-1694. Pod koniec maja Charles Hoskinson podkreślił znaczenie decentralizacji, stwierdzając, że ich celem jest zbudowanie Cardano w sposób, który “obudzi” inne kryptowaluty.

Sponsorowane

Sponsorowane

Cardano uruchamia Project Catalyst

W piątek 23 czerwca deweloper Cardano, Input Output Global (IOG), uruchomił “Project Catalyst”. Jest to zdecentralizowany fundusz innowacji ekosystemu Cardano. Jego celem jest rozwój i wzrost sieci. Na ten cel przeznaczono również kwotę 50 milionów tokenów ADA. Jak dotąd jest to największa pula finansowania ekosystemu. Tamara Haas, dyrektor generalny IOG, firmy deweloperskiej stojącej za Cardano powiedziała:

“Ekosystem Cardano potrzebuje zdecentralizowanych mechanizmów finansowania i innowacji na przyszłość. Jesteśmy w epoce Voltaire’a i dużo myślimy o tym, jak ludzie rządzą sobą i całym ekosystemem… kiedy budujesz od podstaw, potrzebujesz mechanizmu, który umożliwi tę innowację i wzrost, i to jest rola Catalys.”

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-rosnie...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

57 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)