Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

06/21/2022

·

243 views


Cardano Resmen Duyurdu: İlgiyle Beklenen Geliştirme Ertelendi!

Lider Cardano (ADA) geliştiricisi, Vasil Hard Fork’un lansmanının Temmuz ayının sonlarına ertelendiğini resmen doğruladı. İşte detaylar… Hard Fork yükseltmesinin başlangıçta 29 Haziran’da gerçekleşmesi bekleniyordu. Yakın tarihli bir blog yazısında, teslimat ve ürünler başkanı Nigel Hemsley, çok beklenen yükseltmenin “aceleye...

Cardano Resmen Duyurdu: İlgiyle Beklenen Geliştirme Ertelendi!

Lider Cardano (ADA) geliştiricisi, Vasil Hard Fork’un lansmanının Temmuz ayının sonlarına ertelendiğini resmen doğruladı. İşte detaylar…

Hard Fork yükseltmesinin başlangıçta 29 Haziran’da gerçekleşmesi bekleniyordu.

Yakın tarihli bir blog yazısında, teslimat ve ürünler başkanı Nigel Hemsley, çok beklenen yükseltmenin “aceleye getirilmemesi gerektiğini” söylüyor. Geliştirici ekibi, kalite ve güvenliğin “çok önemli” olduğunu vurgulayarak her şeyin doğru bir şekilde dağıtılacağından emin olmak istiyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi,  gecikmeyle ilgili söylentiler resmi onaydan birkaç gün önce dolaşmaya başladı. Güncellenen programa göre, Haziran ayı sonunda Hard Fork planlanıyor. Bundan sonra, kripto para birimi borsaları ve bahis havuzu operatörlerinin yeni yükseltmeyi test etmek için yaklaşık bir ayı olacak.

Hard Fork’un ana ağda piyasaya sürülebilmesi için ticaret platformlarının yaklaşık yüzde 80’inin uyumlu olması gerekir. Hemsley’e göre, Bulgar matematikçi Vasil Dabov’un adını taşıyan Hard Fork, bugüne kadarki en karmaşık gelişim programı oldu. Ağın ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde iyileştirmesi ve böylece benimsenmesini hızlandırması bekleniyor.

Cardano CEO’su her şeyin kusursuz olmasını istiyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, gecikmeyle ilgili bazı düşüncelerini paylaşmak için 20 Haziran’da Youtube üzerinden bir video paylaştı. Hoskinson, Vasil Hard Fork’un kodunun tamamlandığını ve lansman için pratik olarak hazır olduğunu söyledi. Hoskinson sözlerine şöyle devam etti:

Kod tamamlamanın etkili bir şekilde anlamı, muhtemelen anahtarı çevirebilir ve ondan kurtulabilirsiniz ve bazı projeler bunu yapabilirdi, ancak Terra’nın ( LUNA ) çöküşünden sonra, birçok mühendise bir direktif verdim. İşin doğası göz önüne alındığında, muhtemelen üç kez ölçmemiz ve bir kez kesmemiz gerektiğini söyledim.

İkinci olarak Hoskinson, Consensus’un ardından Cardano’nun DApp geliştiricileri ve diğerleriyle çok fazla iletişim kurduğunu ve QA ve test süreçlerine daha fazla dahil olma arzusu olduğunu belirtti. Birçoğu, bu şeyleri denemek için birkaç hafta teste ihtiyaçları olduğunu belirtti. Cardano kurucusuna göre, Vasil yükseltmesi ‘ortalama Cardano kullanıcısı’ için değil, DApp geliştiricileri için. CEO sözlerini şöyle tamamladı:

Ağ geliştirmeleri yapıyoruz, fikir birliği geliştirmeleri yapıyoruz, Plutus dilinde önemli değişiklikleri yükseltiyoruz, bunu ilk kez dolaşımda canlı DApp’ler varken yapıyoruz. Bu Hard Fork ile burada bir sürü şey var. Bence şimdiye kadar yaptığımız en büyük ve en önemli şey ve bu açıdan risklerin hiç bu kadar yüksek olmadığı bir yer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/cardano-resm...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from KriptoArena

See more
Cardano Kurucusu: Musk Twitter’da Bu Altcoini Kullanabilir!
KriptoArena
Cardano Kurucusu: Musk Twitter’da Bu Altcoini Kullanabilir!

last Saturday at 9:02 PM

·

14 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X